Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dell vylepšil svoj hráčsky notebook Inspiron 15, dostal nový hardvér aj dizajn

Dell vylepšil svoj hráčsky notebook Inspiron 15, dostal nový hardvér aj dizajn
Zdroj | Dell
Stanislav Vinc
Dell vylepšil svoj hráčsky notebook Inspiron 15, dostal nový hardvér aj dizajn
Zdroj | Dell
Zdroj | Dell

„Back-to-school“ ponuka sa rozšíri o vynovený herný notebook Dell Inspiron 15 7000, ktorý spoločnosť predstavila na výstave IFA 2017. Vo výbave bude procesor Intel Core i7, NVIDIA GTX 1060 a 4K UHD displej.

Zdroj | Dell

Herný notebook Inspiron 15 7000 od Dellu bol často prehliadaný aj vďaka širokej ponuke produktov Alienware, hernej značky, ktorá patrí pod Dell. Na tohtoročnej výstave IFA priniesol Dell čerstvý vzduch do rady Inspiron vylepšeným herným notebookom, ktorý ponúka diskrétnejší dizajn ako notebooky Alienware.

Pozrite si

Acer Switch 7 Black Edition – 2-in-1 s dedikovanou grafikou a bez ventilátora

Hlavnou novinkou sú nové grafické karty. Na výber bude medzi NVIDIA GeForce GTX 1050 s 2 GB pamäťou, 1050 s 4 GB pamäťou alebo GTX 1060 s 6 GB pamäťou v edícii Max-Q. Pri procesoroch bude na výber medzi Intel Core i5-7300HQ a Intel Core i7-7700HQ. K týmto parametrom bude na výber 4 až 16 GB RAM. Na výber bude taktiež medzi Full HD displejom a 4K UHD displejom, pričom obe sú matné.

Zdroj | Dell

Trochu zvláštnym krokom je zmenšenie kapacity batérie, ktorá sa oproti minulému modelu zmenšila z 74 Wh na 56 Wh. Útechou je podpora rýchleho nabíjania, pričom z nuly na 80% sa vie notebook nabiť za hodinu. Podľa Dellu vydrží notebook 7 až 10 hodín na batérii (v závislosti od konfigurácie), no najlepšie bude počkať si na reálne testy.

Pozrite si

ASUS ZenBook Flip 15 poráža na papieri aj MacBook Pro

V oblasti úložiska bude na výber medzi SSD, HDD alebo SSD+HDD, pričom kapacity sa pohybujú od 256 GB po 1TB. Medzi portmi sa nachádza Thunderbolt 3 USB-C port, ktorý dokáže prenášať dáta rýchlosťou 40 Gbit/s.

K lepšiemu WiFi signálu majú pomôcť 2×2 antény, ktoré sa spolu s technológiou SmartByte postarajú o plynulý prenos objemných dát. Medzi voliteľnými parametrami je aj snímač odtlačkov prstov, ktorý môže byť zabudovaný do tlačidla na vypínanie.

Zdroj | Dell

S novým dizajnom sa Dell Inspiron 15 7000 v čiernej a červenej farbe dostane do predaja už 12. septembra od 999 dolárov za Full HD konfiguráciu a 1 449 dolárov za 4K UHD konfiguráciu. Ak vám neprekáža váha 2,65 kg, respektíve 2,85 kg pri modeli s GTX 1060, môže ísť o zaujímavú voľbu pre študentov, ktorí si radi zahrajú aj graficky náročnejšie hry.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj