Reklama

ASUS ZenBook Flip 15 poráža na papieri aj MacBook Pro

Števo Porubský

ASUS na dnešnej tlačovke ešte pred výstavou IFA 2017 predstavil trio nových notebookov. To najvýkonnejšie však predstavuje model ZenBook Flip 15, konvertibilný stroj s najnovším Intelom a dedikovanou grafikou od NVIDIE.

ASUS ZenBook Flip 15 bude to najlepšie, čo ASUS dokáže ponúknuť najnáročnejším zákazníkom (ak nerátame herné delá zo série ROG). Tenký notebook s kovovým telom totiž v sebe ukrýva najnovšie procesory Intel Core i7 8. generácie, do 16 GB pamäť RAM či do 512 GB PCIe x4 SSD + 2 TB HDD.

Navyše ako jeden z mála v súčasnosti má v tele s hrúbkou len 21,8 mm a hmotnosťou 2 200 gramov integrovanú dedikovanú grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1050. Má byť 2x výkonnejšia, ako v predošlom prípade. Tej nerobí najmenší problém zobrazovať obraz na 15,5″ LCD displeji s rozlíšením do 3 840 x 2 160 px.

Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Majiteľov ZenBook Flip poteší aj trojicou USB 3.0 portov, no sklame len jediným USB-C portom s podporou Thunderbolt 3. Navyše má novinka aj podporu stylusu či audio s logom Harman Kardon. O chod sa stará 52 Wh Li-Pol batéria. Tá má zvládnuť 13 hodín na jedno nabitie.

Novinka by sa mala dostať na trh ešte pred Vianocami s cenou od 899 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.