Reklama

Dell ukázal vynovený notebook XPS 13 s prvotriednym dizajnom

Zdroj | Dell
Michal Spiegel
Zdroj | Dell
Zdroj | Dell

Dell XPS 13 je jeden z najkrajších notebookov na trhu. Preto sa táto americká spoločnosť rozhodla priniesť jeho vynovenú verziu, ktorá láka na prvotriednu kvalitu obrazu a dizajn.

Prenosný počítač je vyrobený s kvalitného hliníka a displej tvorí Corning Gorilla Glass 6. Samotný displej je o 7 % väčší ako predchodca a touchpad je väčší o 17 %. Notebook je tiež tenší oproti minulému modelu, no zároveň si zanechal 3,5 mm jack a port na microSD kartu. Okrem toho na notebooku nájdeme dva Thunderbolt 3 porty. Dizajnovou čerešničkou na torte je sieťový detail na lište vedľa touchpadu.

Zdroj | Dell
Pozrite si

Dell predstavil špičkový monitor UltraSharp za zlomok ceny Pro Display od Apple

Hlavným lákadlom je InfinityEdge displej, ktorý je ešte dokonalejší ako u predchodcu vďaka predĺženiu displeja smerom nadol a zmenšeniu dolnej lišty. Notebook tak bude vhodný na sledovanie filmov. Svedčí o tom aj zabudovaná technológia Dolby Vision a na predaj tiež bude verzia s 4K Ultra HD+ displejom. O ešte lepší zážitok zo sledovania filmov či seriálov sa má tiež postarať technológia CinemaColor a CinemaSound.

Notebook disponuje 10. generáciou Intel Core procesora a systém beží na Windows 10 Home. Výkon notebooku sa prispôsobuje podľa toho, čo práve na ňom robíte. Stará sa o to funkcia Intel Dynamic Tuning Technology. O chladenie sa postarajú dva zabudované ventilátory a tiež dva chladiče, ktoré regulujú teplotu.

Zdroj | Dell
Pozrite si

Dell Latitude 9510 – podpora 5G sietí a až 30-hodinová výdrž batérie

Pokiaľ vás nový Dell XPS 13 zaujal, kúpiť sa bude dať už od 7. januára. K dispozícii bude pri maximálnej konfigurácii s 16 GB RAM a 512 GB úložiskom. Na predaj tiež bude verzia s dotykovým displejom. Dell dbá aj na životné prostredie, keďže 25 % materiálov, ktoré tvorí notebook, sú z plastov, ktoré sa našli v oceánoch a zvyšných 75 % tvoria ostatné recyklované plasty. Cena za základný model bude začínať približne na 1 000 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.