Reklama

Dell predstavil špičkový monitor UltraSharp za zlomok ceny Pro Display od Apple

Zdroj | Dell
Richard Pliešovský
Zdroj | Dell
Zdroj | Dell

Dell predstavil na podujatí Adobe Max svoj prvý 27-palcový 4K monitor so zabudovaným kolorimetrom a Thunderbolt 3. Novinka bude veľkou pomocou pri vytváraní obsahu pre narastajúci počet zariadení s podporou HDR.

Každý odborník, ktorý pracuje s dizajnom, grafikou, fotkami, či videom, rieši verné podanie farieb a kalibráciu monitora. Práve pre nich je určený profesionálny monitor Dell UltraSharp 27 4K PremierColor Monitor (UP2720Q).

Zdroj | Dell

Novinka disponuje okrem zabudovaného kolorimetra certifikovaným monitorom CalMAN Ready a má obrovský farebný gamut, ktorý pokrýva 100 % spektra Adobe RGB, 98 % spektra DCI-P3 a 80% BT2020.

Dell UltraSharp ponúka jeden DisplayPort (1.4), dva HDMI 2.0, dva porty Thunderbolt 3 a šesť USB 3.02 portov. Ide teda naozaj o ukážkový príklad konektivity.

Zdroj | Dell

Thunderbolt 3 prichádza s rýchlosťami až 40 Gbps a výstupným výkonom do 90 W. To znamená, že novinka dokáže napájať notebooky (napr. Dell XPS 15 alebo MacBook Pro 15) bez potreby adaptéra.

Pozrite si

AOC má hráčsky monitor, ktorý ukojí potreby a nezruinuje peňaženku

Monitor dostal špeciálny režim Picture-by-Picture, uľahčuje porovnávanie obrázkov vedľa seba, takže používateľ vidí, ako bude obsah vyzerať v rôznych farebných nastaveniach, alebo keď sa bude zobrazovať z rôznych zdrojov.

Zdroj | Dell

Okamžite sa o predstavenej novinke začalo hovoriť ako o alternatíve k Pro Display XDR od Apple. Je tu však niekoľko rozdielov. V prvom rade veľkosť obrazovky: 32 oproti 27 palcom, ako aj rozlíšenie 3 840 x 2 160 oproti 6 016 x 3 384 pixlov. Vo všetkých prípadoch má Apple lepšie parametre, jeho cena je ale 5 000 dolárov, navyše za stojan si účtuje ďalších 1 000 dolárov.

Pozrite si

Apple sa zbláznilo! Monitor za 5 tisíc nemá ani stojan!

Najväčšou slabinou nového monitoru od Dellu je jeho jas. Výrobca uvádza typickú hodnotu len 250 nitov, čo je oveľa menej oproti Pro Display XDR s 500 nitmi, nehovoriac o maximálnej úrovni 1 600 nitov.

Dell UltraSharp 27 4K PremierColor Monitor sa začne celosvetovo predávať za 1 999,90 dolárov od 15. januára 2020. V cene je samozrejme zarátaný aj stojan.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.