Dell predstavil ultimátny 32“ 4K HDR monitor na videokonferencie

ZDROJ | Dell

Tvoria gro vašej práce videohovory? Dell má v tom prípade pre vás nový monitor, ktorý je od základu postavený na školenia, dištančné štúdium a online porady. Okrem displeja podporuje 4K UHD rozlíšenie aj jeho webkamera.

Dell predstavil v rámci technologickej výstavy CES 2022 nový monitor UltraSharp 32 4K so zaujímavými parametrami, vďaka ktorým sa s veľkou pravdepodobnosťou ujme v kanceláriách, aj mnohých domácich pracovniach.

Nad svojim IPS displejom s uhlopriečkou 32“ a rozlíšením 3 840 x 2 160 pixelov má totiž umiestnenú 4K UHD webkameru, pri ktorej Dell stavil na kvalitný senzor 4K HDR STARVIS CMOS od Sony. Webkameru bude možné nakláňať v rozpätí 20° a zároveň upravovať aj jej zorné pole medzi 65, 78 a 90°. Dopĺňať ju bude dvojica mikrofónov a 14 W reproduktorov.

ZDROJ | Dell

Monitor dokáže zaujať aj USB-C pripojením, prostredníctvom ktorého je okrem samotného obrazu v plnom rozlíšení aj s HDR možné prenášať aj 90 W energie. Popri rozšírení obrazovky sa tak pripojený notebook môže zároveň aj nabíjať.

Pozrite siUž aj Lenovo má notebook s dvomi displejmi, ten druhý má vedľa klávesnice

Notebook týmto pripojením zároveň získa dodatočné porty umiestnené na zadnej strane monitora, napr. USB-A porty s rýchlosťou 10 Gb/s, RJ45 a ďalšie USB-C. Nájdeme tu aj DisplayPort 1.4, ktorý slúži na prepojenie UltraSharp 32 4K s ďalšími monitormi bez ich priameho pripájania k počítaču, ako aj HDMI 2.0 pre simultánne pripojenie ďalších zariadení s ich súbežným zobrazením v režime obraz-v-obraze, resp. obraz-pri-obraze.

ZDROJ | Dell

Novinka s modelovým názvom U3223QZ by mala doraziť na vybrané svetové trhy už 29. marca. Jej cenu však zatiaľ nepoznáme a potvrdenú v tejto chvíli nemáme ani jej oficiálnu dostupnosť na našom trhu.

ZdrojDell

Komentáre k článku