Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dell predstavil ultimátny 32“ 4K HDR monitor na videokonferencie

Dell predstavil ultimátny 32“ 4K HDR monitor na videokonferencie
Zdroj | Dell
Stanislav Vinc
Dell predstavil ultimátny 32“ 4K HDR monitor na videokonferencie
Zdroj | Dell
Zdroj | Dell

Tvoria gro vašej práce videohovory? Dell má v tom prípade pre vás nový monitor, ktorý je od základu postavený na školenia, dištančné štúdium a online porady. Okrem displeja podporuje 4K UHD rozlíšenie aj jeho webkamera.

Dell predstavil v rámci technologickej výstavy CES 2022 nový monitor UltraSharp 32 4K so zaujímavými parametrami, vďaka ktorým sa s veľkou pravdepodobnosťou ujme v kanceláriách, aj mnohých domácich pracovniach.

Nad svojim IPS displejom s uhlopriečkou 32“ a rozlíšením 3 840 x 2 160 pixelov má totiž umiestnenú 4K UHD webkameru, pri ktorej Dell stavil na kvalitný senzor 4K HDR STARVIS CMOS od Sony. Webkameru bude možné nakláňať v rozpätí 20° a zároveň upravovať aj jej zorné pole medzi 65, 78 a 90°. Dopĺňať ju bude dvojica mikrofónov a 14 W reproduktorov.

Zdroj | Dell

Monitor dokáže zaujať aj USB-C pripojením, prostredníctvom ktorého je okrem samotného obrazu v plnom rozlíšení aj s HDR možné prenášať aj 90 W energie. Popri rozšírení obrazovky sa tak pripojený notebook môže zároveň aj nabíjať.

Pozrite si

Už aj Lenovo má notebook s dvomi displejmi, ten druhý má vedľa klávesnice

Notebook týmto pripojením zároveň získa dodatočné porty umiestnené na zadnej strane monitora, napr. USB-A porty s rýchlosťou 10 Gb/s, RJ45 a ďalšie USB-C. Nájdeme tu aj DisplayPort 1.4, ktorý slúži na prepojenie UltraSharp 32 4K s ďalšími monitormi bez ich priameho pripájania k počítaču, ako aj HDMI 2.0 pre simultánne pripojenie ďalších zariadení s ich súbežným zobrazením v režime obraz-v-obraze, resp. obraz-pri-obraze.

Zdroj | Dell

Novinka s modelovým názvom U3223QZ by mala doraziť na vybrané svetové trhy už 29. marca. Jej cenu však zatiaľ nepoznáme a potvrdenú v tejto chvíli nemáme ani jej oficiálnu dostupnosť na našom trhu.

Zdroj