Reklama

Deep.One - jedinečný audio zážitok, ktorý budete cítiť na svojom tele

Michal Spiegel

Na výstave IFA 2020 sme mali možnosť vyskúšať jedinečný prístroj, ktorý vám dokáže sprostredkovať unikátny audio zážitok – Deep.One.

Kým veľkí výrobcovia na výstave IFA 2020 Special Edition chýbali, priestor dostali menšie firmy a inovatívne produkty. Jedným z nich je určite zariadenie Deep.One, ktoré sme mali možnosť vyskúšať na vlastnej koži.

Zdroj | Deep.One
Pozrite si

Audiofilská udalosť leta? Bowers & Wilkins 705 a 702 Signature

Zariadenie na prvý pohľad pripomína golierový reproduktor, ktorý sme mali možnosť testovať napríklad od firmy Bose. Deep.One ale nie je reproduktor. Ide o zariadenie, ktoré funguje na princípe zosilňovača a ktoré dokáže prenášať audio basy cez koncovky zariadenia priamo do vášho tela.

Znamená to, že počas počúvania máte nasadené slúchadlá, ktoré prenášajú zvuk a špeciálny golier, ktorý prenáša basový zážitok. Výsledok je skutočne unikátny.

Pri prvej ukážke z hudobného klipu cítite ako vám basový zážitok prechádza od krku celý telom. Skutočnou lahôdkou je však hranie videohry, kedy na svojom tele „cítite“ každý výstrel či výbuch. Viem si predstaviť, že počas hrania hororových či FPS hier ak získate úplne nový zmyslový zážitok z hrania.

Výhodou je, že toto zariadenie dokáže do istej miery sprístupniť audio aj nepočujúcim, keďže dokáže prenášať vibrácie do tela.

Zdroj | Deep.One
Pozrite si

Bose SoundWear Companion – golier so vstavanými reproduktormi

Po našom teste priamo na výstave môžeme povedať, že obyčajné audio zariadenie vám po tomto zážitku stačiť nebude.

Počas výstavy IFA 2020 bolo zariadenie Deep.one ešte len prototypom, ktorý bol pripojený cez kábel. Budúci rok, kedy sa novinka dostane do predaja, by sa golier mal pripájať bezdrôtovo. Výdrž na jedno nabitie by mala byť približne 6 hodín. Novinka sa bude predávať v troch farebných spracovaniach za cenu približne 280 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora na výstavu IFA 2020 v Berlíne ďakujeme Oficiálnemu zastúpeniu Berlínskych veľtrhov v SR.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.