Bose SoundWear Companion – golier so vstavanými reproduktormi

Golier so vstavanými reproduktormi sa stáva akýmsi novým spôsobom počúvania. Je to návykové, pohodlné a prekvapí vás aj mimoriadna kvalita zvuku. Bose opäť ukazuje, že sa oplatí priplatiť si.

Naše hodnotenie

92%
0 100

Výhody

  • ohýbateľná silikónová konštrukcia
  • špičkový, čistý zvuk
  • aplikácia Bose Connect

Nevýhody

  • starší microUSB konektor
  • náročnejšia výmena poťahu
  • basová zložka zvuku

Jednou vetou

Bose SoundWear Companion ukazuje, že zvukový golier môže byť ešte viac prispôsobiteľný a ponúknuť nevídanú kvalitu zvuku.

Vo vydaní časopisu TECHBOX Jar 2018 ste si mohli prečítať recenziu zvukového goliera od JBL. Ide o úplne nový koncept, ktorý si svojich zákazníkov ešte len hľadá. Zaujať vás bude chcieť aj Bose. Novinka SoundWear Companion má typický tvar zvukového goliera, no oproti JBL prináša viacero inovácií.

https://www.youtube.com/watch?v=PKEjEX-Bfj0

Tou najzásadnejšou je kvalita spracovania, konštrukcia goliera a použité materiály. Bose SoundWear Companion dostanete v balení aj s čiernym látkovým krytom s logom Bose umiestneným na stred. Takýto kryt si môžete dokúpiť v ďalších troch farebných prevedeniach.

Zaujímavo je riešené navlečenie krytu a využitie zipsu na dokonalé „obalenie“ reproduktora. Ovládacie prvky sú síce na kryte naznačené, no ich stláčanie nie je veľmi isté. Osobne som SoundWear Companion častejšie používal „holý“. V tomto prípade oceníte na dotyk neskutočne príjemný silikón, ktorý sa podľa výrobcu používa aj na lekárske účely.

Pozrite siSlúchadlá, s ktorými budete spať ako vo vatičke

Viditeľné sú aj mriežky stereo reproduktorov, čo pôsobí moderne a futuristicky. Pochváliť musím aj konštrukciu goliera, môžete si ho tvarovo prispôsobiť tak, aby sa vám nosil čo najpohodlnejšie. Môžete ho ohýbať, naťahovať a pritom vždy zostane v polohe, v akej sa vám používa najlepšie.

Napríklad pri počúvaní hudby počas písania na klávesnici notebooku som ho mal roztiahnutý najviac, doslova boli koncové časti reproduktora na mojich ramenách. Takto som ho mohol používať hodiny bez toho, aby mi prekážal. Ak zase bicyklujete, môžete si ho omotať okolo krku pevnejšie, a tak vám nespadne ani po prejazde ťažkým terénom.

Pozrite siBose má vlastné okuliare pre rozšírenú realitu, no bez obrazovky

Celkovo je zaujímavé, v akých situáciách reproduktor môžete používať. Pozeranie TV (s Bluetooth) je tiež výhodou, ak si chcete naplno užiť film bez toho, aby ste výrazne rušili okolie, no vnímali ho. Treba si uvedomiť, že vďaka Bose SoundWear Comapnion máte rovnaký pôžitok z kvality zvuku kdekoľvek sa pohnete v rámci domu či v prostredí.

Bose sa chváli aj použitím dvojice basových ozvučníc práve naprieč celým golierom, a to s vlastnou technológiou WaweGuide, ktorú poznáme aj z reproduktorov SoundTouch. Aký je teda zvuk? Krištáľovo čistý!

https://www.youtube.com/watch?v=HxBVoGcT3k8

Pozrite siBose SoundSport Free – bezdrôtové slúchadlá pre športovcov za dve stovky

Ja už kvality zvuku Bose poznám aj z iných modelov, kde ma vždy prekvapí, ako z pomerne rovnakého tela (myslím konkurenčné produkty) dokáže výrobca vydolovať taký vynikajúci zvuk. Opäť žiadne sklamanie, skôr naopak, splnené očakávania.

Napríklad pri skladbe Lary Fabian – Je t’aime som prestal pracovať a užíval si ju ako na koncerte. Basová zložka je asi jedinou slabinou reproduktora. Nemôžem povedaťť, že je to zlé, no skôr akési utlmené. Moju obľúbenú skladbu Infinity Ink – Infinity som si nevedel užiť tak, ako pri mojich náhlavných slúchadlách s potlačením okolitého hluku.

Na Bose sa mi však páči, že dostávate z reproduktora hlasové informácie napríklad o stave batérie ihneď pri zapnutí, rovnako nechýba hlasová navigácia pri párovaní zariadení a podobne.

Ovládacie tlačidlá sú navyše na koncoch goliera, a tak sú dobre dostupné a dostatočne veľké. Len si musíte zvyknúť, že hlasitosť sa ovláda vpravo, inak si reproduktor omylom vypnete (tlačidlom vľavo s identickou veľkosťou). Výhodou je, že môžete cez reproduktor aj telefonovať, taktiež bez problémov prepínať medzi počúvanými skladbami.

Poteší podpora NFC, no nabíjanie mohlo byť riešené už cez modernejší USB-C konektor. S výdržou som však bol spokojný, viac ako 10 hodín je úplným štandardom. Výrobca udáva 12 hodín počúvania. Dobré je, že sa reproduktor počas odloženia na stole nevybíja, ako to býva zvykom pri niektorých produktoch.

recenziaBose SoundLink Micro – odolný drobec so super zvukom

Za pozitívum považujem aj odolnosť IPX4, teda voči striekajúcej vode a potu a taktiež ma potešila aplikácia Bose Connect, prostredníctvom ktorej môžete podrobnejšie nastaviť najmä zvuk reproduktora, ale aj množstvo ďalších parametrov. Nechýba tak možnosť zmeniť tón zvonenia, nastaviť automatické vypnutie či správa spárovaných zariadení alebo update firmvéru reproduktora.

Bose SoundWear Companion, ktorý si môžete kúpiť za 300 € ukazuje, že zvukový golier môže byť ešte viac prispôsobiteľný a ponúknuť nevídanú kvalitu zvuku, ktorú oceníte keď chcete byť aj v spojení s okolím.

ZdrojČasopis TECHBOX LETO 2018

Komentáre k článku