Reklama

Decathlon stále napreduje, predstavil e-bike s brutálnou výbavou

Zdroj | Decathlon
Michal Sobek
Zdroj | Decathlon
Zdroj | Decathlon

Francúzsky športový a outdoorový špecialista Decathlon sa začal viac ponárať do segmentu elektrických bicyklov. Nedávno predstavil e-bike B’Twin s automatickou prevodovkou, tentokrát mieril skôr na náročnejší terén.

Novinka totiž nesie pomerne dlhé meno, a to Stilus E-Big Mountain Perf CX a spolieha sa na celoodpružený hliníkový rám so 170-milimetrovým zdvihom vpredu. Predné koleso má 29 palcov, zadné 27,5-palca. Je teda schopný zvládnuť pády, skoky a všetko medzi tým.

Zdroj | Decathlon
Obsah pokračuje pod reklamou

Ide o komponenty od spoločnosti Marzocchi s prednou vidlicou Bomber a zadným tlmičom Bomber s externým zásobníkom. O brzdenie sa stará súprava hydraulických kotúčových bŕzd SRAM Code R, teda bezpečne zastavíte za akejkoľvek situácie.

Pozrite si

Decathlon opäť boduje! Jeho e-bike B’Twin je vybavený automatickou prevodovkou

Decathlon stavil na motor Bosch Performance Line CX s krútiacim momentom 85 Nm, pričom v spodnej trubici sa nachádza batéria s kapacitou 750 Wh. Výrobca tvrdí, že by mala poskytnúť až 6 hodín nepretržitej jazdy.

Zdroj | Decathlon

S hmotnosťou 27,1 kilogramov sa tento e-bike podobá viac na freeridové riešenie, ktoré je viac o zdolávaní skokov a pádov. Napriek tomu sú tu špičkové komponenty SRAM NX Eagle pre hnacie ústrojenstvo.

Je jasne vidieť, že Decathlon v tejto disciplíne stále napreduje, pričom sa drží skvelého pomeru ceny a výkonu. Okrem toho aj dizajnovo vyzerá veľmi dobre, všetky informácie o jazde sa pritom zobrazujú na praktickom LDC displeji umiestneného na riadidlách.

Zdroj | Decathlon

E-bike Decathlon Stilus E-Big Mountain Perf CX sa predáva za cenu 4 959,99 eur, čo je zlomok ceny iných modelov. Najlepšie zo všetkého je, že tento e-bike sa dá objednať cez internet prostredníctvom internetového obchodu Decathlon alebo si ho pozrieť v kamenných obchodoch.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.