Reklama

Decathlon nezostáva nič dlžný povesti, na trh vypúšťa ďalší atraktívny e-bike

Zdroj | Decathlon
Michal Sobek
Zdroj | Decathlon
Zdroj | Decathlon

Francúzsky športový a outdoorový gigant Decathlon sa čoraz viac zameriava na trh s e-bikami. Novinkou v jeho portfóliu je hybridný model Rockrider E-ACTV 500.

Na hliníkovom ráme je umiestnená predná odpružená vidlica SR Suntour SF15 NEX-E25 so zdvihom 60 mm. K dispozícii sú tri farby, a to Laurel green, Neon levander a Eggshell. Celková hmotnosť e-biku začína na hodnote 24,5 kilogramu.

Zdroj | Decathlon
Obsah pokračuje pod reklamou

O výkon sa stará motor Yamah PW-C2 s nominálnym výkonom 250 W, krútiacim momentom 55 Nm a maximálnou rýchlosťou obmedzenou na 25 km/h. Nemal by tak mať problém ani v strmších svahoch. S motorom je spriahnutý aj 8-stupňový prevodový systém MICROSHIFT H083.

Sú tu na výber aj 4 stupne asistencie, ktoré nesú názvy Eco, Tour, Sport a Boost. Čo sa týka integrovanej batérie, tá má k dispozícii kapacitu 504 Wh. Skvelá je ale hodnota dojazdu, výrobca uvádza až 150 kilometrov na jedno nabitie, samozrejme, v Eco režime. Plné nabitie potom trvá okolo 7 hodín.

Pozrite si

Decathlon predstavil atraktívny gravel e-bike za ešte atraktívnejšiu cenovku

Na riadidlách sa nachádza aj monochromatický LCD displej, ktorý zobrazuje všetky podstatné informácie, ako napríklad aktuálnu rýchlosť, stav batérie, odhadovaný dojazd alebo zaradený rýchlostný stupeň. Nechýba ani Bluetooth konektivita pre pripojenie k smartfónu a aplikácii Decathlon Ride.

Hybridný e-bike Decathlon Rockrider E-ACTV 500 je teraz dostupný na niekoľkých trhoch EÚ vo veľkostiach rámu S, M a L. Zatiaľ sme ho na slovenskej stránke Decathlonu nenašli, ale nie je vylúčené, že príde aj na náš trh. Cena je stanovená na sumu 1 999 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.