Reklama

Decathlon má šikovnú elektrickú skladačku do mesta za pár stoviek

Zdroj | Decathlon
Michal Sobek
Zdroj | Decathlon
Zdroj | Decathlon

Francúzsky športový a outdoorový špecialista Decathlon do svojho bohatého portfólia e-bikov predstavuje ďalšiu novinku. Tentokrát ide o skladací model, ktorý úplne nezruinuje vašu peňaženku.

Skladacie e-biky sú čoraz obľúbenejším segmentom, pretože ich mnoho ľudí využíva aj na presun do práce, kde vďaka svojej konštrukcii zaberú len minimum miesta. To si uvedomuje aj Decathlon s modelom BTWIN E-Fold 900.

Zdroj | Decathlon
Obsah pokračuje pod reklamou

Decathlon dokonca tvrdí, že zloženie zaberie len 1 sekundu. Konkrétne rozmery zloženého e-biku sú 82 x 73 x 56 cm, pričom hmotnosť je stále veľmi príjemných 18,9 kilogramu. Rám je pritom z hliníka, na ktorom sú pripevnené 20-palcové kolesá s pneumatikami Schwalbe Big Apple.

Samotný motor má výkon nominálnych 250 W a k tomu sa pridáva aj krútiaci moment na úrovni 35 Nm. Maximálna rýchlosť je potom kvôli európskej legislatíve obmedzená na 25 km/h. K dispozícii sú tri výkonnostné režimy a aj režim chôdze pri rýchlosti 4 km/h.

Plynulú jazdu má na starosti 7-rýchlostný prevodový systém Shimano Tourney a vhod prídu aj hydraulické kotúčové brzdy Teckrro T275. Integrovaná batéria má kapacitu 252 Wh, čo by malo stačiť na prejdenie zhruba 55 kilometrov. Maximálnu kapacitu batéria uchová až po dobu 500 cyklov.

E-bike Decathlon BTWIN E-Fold 900 je dostupný aj na slovenskom trhu v jedinej modrej farbe a v jedinej veľkosti, a to za cenu 1 700 eur. Ak by vás zaujímali iné skladačky, mrknite sa aj na náš redakčný výber.

Pozrite si

Decathlon predstavil celoodpružený e-bike Rockrider E-Feel 900 S

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.