Reklama

Darujte krv s Uberom, na odber vás odvezie zadarmo

Zdroj | UBER
Imrich Maťo
Zdroj | UBER
Zdroj | UBER

Uber chce spolu s cestujúcimi opäť pomáhať. A to tak, že každému zjednoduší darovanie krvi. Preto vyzýva k jednému z najšľachetnejších činov a pomoci tým, ktorí to skutočne potrebujú.

Už od tohto utorka, 5. decembra, do piatka 8. decembra, bude môcť každý darovať to najvzácnejšie, svoju krv. Stačí v aplikácii zadať promokód  DARUJKRV a Uber sa postará o odvoz zadarmo do stanice Národnej transfúznej služby bratislavskom Ružinove a naspäť.

Zdroj | Uber

Ako to bude fungovať? V spomenutých dňoch (5. 12. – 8. 12.) si bude môcť každý v aplikácii objednať Uber, ktorý ho zadarmo zavezie na odber krvi. V utorok to bude medzi 7:00 až 16:00 a počas ostatných dní vždy od 7:00 do 13:00.

Pozrite si

Uber kupuje 24 000 áut od Volva, buduje autonómnu flotilu

Keďže potreba krvi je stále veľmi veľká, jej darovanie môže byť skutočným „darom života“, ktorý môže zdravý človek  poskytnúť chorým ľuďom, či ľuďom po úrazoch. V prípade, že ste sa rozhodli darovať krv, musíte spĺňať všeobecné základné kritériá:

  • Musíte mať od 18 do 60 rokov. Pokiaľ ste pravidelným darcom, môžete darovať krv až do svojich 65 rokov. Frekvencia darovania je pre mužov 3 mesiace a pre ženy 4 mesiace od posledného odberu.
  • Musíte mať telesnú hmotnosť minimálne 50 kg.
  • Nesmiete byť nosičom vírusu HIV (mať AIDS).
  • Nemôžete byť po prekonaní hepatitídy (žltačky) typu B a C.
  • Nemôžete trpieť na iné závažné a chronické ochorenia.
Zdroj | Uber

Pred darovaním krvi je tiež podstatná príprava. Je veľmi dôležité prísť na odber dostatočne hydratovaný. 24 hodín pred odberom je potrebné prijať dostatok tekutín, minimálne 2 litre. Vhodná tekutina je  voda, minerálka, čaje či ovocné šťavy. Ráno pred samotným odberom tiež vypite 500 ml tekutín.

Hlavné je pred odberom nehladovať – na odber krvi určite nechoďte nalačno! Večer pred odberom a taktiež tesne pred ním nie je vhodné jesť tučné jedlá, ako syry, maslo, smotanu, mäsové jedlá a výrobky alebo údeniny. Naopak, vhodné sú ľahké sacharidové jedlá, napríklad ovocie, zelenina, sucháre, netukové pečivo, džem, med, a podobne. Pred odberom krvi je tiež dôležité aspoň 6 hodín nefajčiť, nepiť alkohol aspoň 12 až 14 hodín, a prísť oddýchnutý.

Pozrite si

Uber bude možné objednať aj svojim blízkym bez appky a kreditky

Uvedomujeme si, že v živote nastávajú rôzne, často aj nečakané, situácie. Práve preto sme sa opäť rozhodli osloviť používateľov aplikácie v Bratislave a vyzvať ich na darovanie krvi,” hovorí Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uber pre Slovensko a Českú republiku.

Verím, že opäť ukážeme, že naozaj máme srdcia na správnom mieste a pomáhanie v krvi,” uzatvára Tomáš Peťovský.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.