Reklama

Darček na celý rok? Potešiť môžete aj predplatným na hudbu, filmy alebo hry

Zdroj | Alin Surdu
Stanislav Vinc
Zdroj | Alin Surdu
Zdroj | Alin Surdu

Kniha pod stromčekom je overenou klasikou. Ak však hľadáte inšpiráciu na darček pre niekoho, kto až tak rád nečíta, potešiť ho môžete aj prístupom k predplatnej hudobnej, filmovej či hernej službe. Pozrite sa, z čoho máte na výber a ako môžete takýto darček v našich končinách vlastne zakúpiť.

Pre milovníkov hudby

Streamovacie služby hrajú prím a najviac to platí vo sfére hudby. Napokon, kto by nechcel mať prístup ku zdanlivo nekonečnej knižnici hudobných albumov od tých najznámejších hviezd až po malé lokálne skupiny za pár eur mesačne? Počúvať ich pritom môžete online na vyžiadanie, aj offline na cestách.

Zdroj | Beyerdymanic

Ak chcete potešiť niekoho blízkeho práve takýmto darčekom, na výber máte z mnohých služieb, ako aj z viacerých spôsobov, ako im prístup k takejto službe podarovať.

Hudobná služba Deezer ponúka aj na Slovensku možnosť zakúpenia darčekovej karty, ktorú môžete obdarovanému preposlať alebo vytlačiť. Prístup k službe mu môžete zaplatiť na 3, 6 alebo až 12 mesiacov dopredu.

Zdroj | Deezer

Ostatné hudobné služby oficiálne darčekové karty na Slovensku nepredávajú. Dá sa to však aj inak. Blízkej osobe môžete vytvoriť nový účet, do ktorého vložíte vaše platobné údaje, resp. mu službu predplatíte na istý počet mesiacov vopred. Ak už danú službu využívate aj vy sami, vaše sólo predplatné môžete rozšíriť na rodinné predplatné a obdarovaného skrátka pozvete „do rodiny“.

Pozrite si

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v decembri 2021

Týmto spôsobom môžete blízkej osobe darovať prístup k prakticky všetkým službám od Apple Music cez Spotify, TIDAL až po YouTube Music. Ak chcete tomuto darčeku položiť pomyselnú čerešničku na vrch, pribaliť k nemu môžete aj slúchadlá či kvalitný Bluetooth reproduktor.

Pre fanúšikov filmov a seriálov

Počas Vianoc zvyknú väčšine domácností kraľovať slovenské televízie a s nimi nestarnúce vianočné klasiky. Po zvyšok roka si však našu pozornosť v čoraz väčšej miere získavajú filmové streamovacie služby, ktoré už dnes celkom bežne ponúkajú aj obsah so slovenskými alebo českými titulkami a dabingom.

Zdroj | Philips

Darovanie takejto služby tak dáva čoraz väčší zmysel a to aj vďaka rastúcej knižnici kvalitnej produkcie, z ktorých mnohé si na svoje konto pripísali aj prestížne ocenenia. Otázkou je teda, ktorú službu si vybrať?

Pravdepodobne najväčšiu knižnicu dabovaných filmov a seriálov vám ponúkne slovenská služba VOYO, ktorú je možné zakúpiť aj vo forme darčekovej karty.

Zdroj | VOYO

Dostatok dabovaného a otitulkovaného obsahu ponúka už aj Netflix, ktorý navyše môžete na Slovensku darovať aj formou predplatnej karty s nabitými 25 či 50 €. Obdarovaná osoba si následne bude môcť vybrať, ktorý programový balík chce využívať a teda aj ako rýchlo darovanú kartu minie.

Slušnú knižnicu lokalizovaného obsahu ponúka aj služba HBO Go, pri ktorej však budete musieť obdarovanej osobe vytvoriť nový účet aj s aktívnym predplatným. To isté platí aj pri ďalších službách ako Amazon Prime Video či Apple TV+.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2021

K týmto službám sa vám môžu hodiť aj naše tipy na 55“ televízory do 500 € alebo OLED televízory do 1 499 €. A samozrejme nezabudnite na pukance!

Pre hráčov, najmenších i najväčších

Istý čas po hudbe a filmoch/seriáloch už do sveta predplatných služieb vstúpili aj hry. Na niektoré z nich potrebujete špeciálny hardvér, teda hernú konzolu, niektoré z nich vám umožnia zahrať si najnovšie tituly aj na smartfóne, tablete alebo aj staršom a menej výkonnom počítači. Aký je teda výber?

Zdroj | Alexander Jawfox

Pre majiteľov herných konzol od Sony je výber jasný. Potešiť ich môžete darčekovou kartou na členstvo PlayStation Plus, ktoré im odomkne prístup k online hraniu a knižnici vybraných titulov alebo darčekovým poukazom v hodnote 5, 10, 20, 30, 40 alebo 50 €, ktorý môžu minúť na ľubovoľný digitálny obsah.

Podobne to platí aj pre hráčov na platforme Nintendo, ktorých môžete obdarovať prístupom ku službe Nintendo Switch Online na 90 alebo 365 dní, prípadne im pod stromček dať digitálnu peňaženku platnú pre Nintendo eShop v hodnote 15 alebo 50 €, za ktorú si môžu nakúpiť nové hry a doplnky.

Digitálnu či elektronickú peňaženku môžete darovať aj majiteľom herných konzol Xbox. Na výber v tomto prípade máte medzi sumami 5, 10, 15, 20, 25, 30, 50 alebo až 75 €.

Potešiť ich môžete aj prístupom k hernému predplatnému Xbox Game Pass, ktoré mu odomkne prístup ku stovkám hier. Tu však treba spozornieť.

Predplatné Xbox Game Pass sa delí na tri rôzne verzie. Jedno je určené iba pre konzoly, druhé iba pre PC a tretie, zvané Xbox Game Pass Ultimate, je určené pre obe platformy a zároveň obsahuje aj prístup ku cloudovému hraniu a online hraniu s ostatnými hráčmi (jeho súčasťou je aj balík Xbox Live Gold).

Zdroj | Onur Binay

Cloudové hranie zahrnuté vo verzii Ultimate vám, resp. hráčovi umožní zahrať si nové herné tituly vytvorené pre platformu Xbox aj na smartfóne, tablete alebo počítači. Postačí mu k tomu iba dostatočne rýchly internet a ideálne aj herný ovládač. Viac na túto tému sa dočítate v našich tipoch na herné konzoly pod stromček.

Zabudnúť samozrejme nemôžeme ani PC hráčov, ktorým môžete podarovať praktickú poukážku na nabitie digitálnej peňaženky v hodnote 10, 20 alebo 50 €. Po uplatnení kódu si budú môcť pod stromček zakúpiť presne ten titul či doplnok do hry, po ktorom práve túžia.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.