Reklama

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v decembri 2021

Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Aká hudba sa najviac počúva? Každému sa páči niečo iné, preto sa inšpirujeme portálom Official Charts, ten spája niekoľko hudobných rebríčkov. Venuje sa síce dianiu vo Veľkej Británii, ale anglosaskú hudbu máme predsa radi i my.

Prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company za aktuálny týždeň (17. až 23. december).

1. Adele – 30

Najosobnejší album a najlepší album roka, alebo len ďalšia depresívna zbierka piesni? V tomto sa rozchádzajú nielen poslucháči, ale i hudobní kritici. Prvé miesto v rebríčku naznačuje, že to nebude také zlé. Veľmi krásnou piesňou je To Be Loved, ktorá definuje aj celú platňu, pôsobivá a veľmi „dospelá“ je však All Night Parking.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

2. Ed Sheeran – =

Ed Sheeran zostarol a stal sa otcom. So všetkými týmito zmenami nás sprevádza na nových piesňach, kde je množstvo (miestami ošúchaných) postrehov o láske, živote a zábave. Jeho gitaru často nahrádzajú syntetizátory a prehlušuje pop 80. rokov. Piesne fungujú len ako kulisa k oddychu a práci, nič hlbšie za nimi nehľadajte.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

3. ABBA – Voyage

Štyridsať rokov po rozpade skupiny nový album? Aj to sa dá a ako vidíte, môže vás to katapultovať hneď na prvé miesto v rebríčku. Album Voyage je príjemný, aj preto, lebo sa skupina nesnaží byť za každú cenu súčasná. Nenájdete tu preto rap, ani iné módne trendy, ktoré by im celkom určite nesedeli. Naopak, čaká tu na vás veľmi príjemný pop, ktorý sa pohybuje najmä v molovej stupnici.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

4. Paul Weller – An Orchestrated Songbook

Weller je anglický spevák, hudobník aj skladateľ, preslávil sa v skupine The Jam. Nový album Orchestrated Songbook bol nahraný naživo v londýnskom Barbican v máji tohto roku so Symfonickým orchestrom BBC usporiadaným Julesom Buckleym. Album prináša 18 mimoriadnych skladieb, ktoré sú citlivo spracované. Mnohých potešia hostia ako Celeste, Boy George či James Morrison.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

5. Michael Bulbe – Christmas

Overený vianočný titul sa počúva aj v roku 2021. Kto ho pozná, zrejme po ňom siahne automaticky, kto nie, je najvyšší čas si ho užiť pri pečení koláčikov a zdobení vianočného stromčeka. Album má 15 skladieb, v piesni White Christmas počujete Shaniu Twain, na Jingle Bells hosťovali The Puppini Sisters.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

6. Andre Rieu & Johann Strauss Orchestra – Happy Together

André na tento album vybral a nahral obľúbené piesne. Obsahuje množstvo svetoznámych melódií, ako napríklad You are my Sunshine, La Bamba, Happy Together, Voices of Spring, Valencia, Circus Renz, Estudiantina a When I’m 64. Album vraj vznikol ako „emotívna óda na radosť, oslavujúca návrat k životu, šťastiu a láske – hudobná pripomienka toho, ako sa žilo pred pandémiou COVID-19“.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

7. Elton John – The Lockdown Sessions

Prvý album Eltona Johna od roku 2013 (v poradí jeho 32. štúdiový album) prináša pestrú zmes štýlov a hosťujúcich muzikantov. Ťažko nájdete inú nahrávku, kde na jednom mieste počuť Lil Nas X a Rinu Sawayamu po boku Eddieho Veddera, Stevieho Wondera a Stevieho Nicksa.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

8. Juice Wrld – Fighting Demons

Keď Juice WRLD (vlastným menom Jarad Higgins) zomrel v roku 2019 vo veku 21 rokov, bol z toho hudobný priemysel otrasený. Fighting Demons je jeho druhý posmrtný album, napriek tomu nejde o hudbu druhej triedy. Manažér Juice WRLD Lil Bibby povedal, že on a Juiceov tím „preosiali“ viac ako 2 000 piesní, aby zostavili 18 skladieb.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

Z minulého mesiaca ostala v našej „osmičke“ ABBA (pokles o tri priečky), Ed Sheeran (udržal si druhé miesto) a Elton John (pokles o jednu priečku). Mňa osobne najviac zaujal interpret na desiatom mieste v Official Charts – Rod Steward a jeho album The Tears Of Hercules.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.