Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ďalšie výskumy potvrdili, že 5G technológie neškodia ľuďom

Ďalšie výskumy potvrdili, že 5G technológie neškodia ľuďom
Richard Pliešovský
Ďalšie výskumy potvrdili, že 5G technológie neškodia ľuďom

Vedci z Austrálskej agentúry na ochranu pred radiáciou a jadrovou bezpečnosťou (ARPANSA) a Swinburne University of Technology v Austrálii zverejnili výsledky štúdií, ktoré hľadali dôkazy o tom, že 5G siete predstavujú nebezpečenstvo pre ľudí.

Obidva články boli zverejnené v časopise Journal of Exposure Science and Environmental Epidemiology a sú zaradené ako prvé recenzie zamerané konkrétne na 5G siete.

Prvý vedecký prehľad skúmal 138 štúdií o nízkoúrovňových rádiových vlnách v rozsahu 6 až 300 GHz, ktoré sa tiež nazývajú milimetrové vlny, s cieľom posúdiť ich vplyv na zdravie človeka. Okrem prieskumov na zvieratách a v laboratóriách sa v jednom prehľade analyzovali aj epidemiologické štúdie radaru, ktorý využíva rovnaký druh vysokofrekvenčného žiarenia.

„Preskúmanie štúdií neprinieslo žiadne opodstatnené dôkazy o tom, že rádiové vlny nízkej úrovne, teda tie, ktoré používa 5G sieť, sú nebezpečné pre ľudské zdravie,“ povedal Ken Karipidis, asistent riaditeľa pre hodnotenie a poradenstvo v ARPANSA.

Pozrite si

5G siete naozaj ubližujú! Cez konšpiračné teórie o ich škodlivosti

Druhú recenziu vykonala ARPANSA spoločne s Swinburne University. Išlo o metaanalýzu, kde vyhodnotili 107 experimentálnych štúdií o milimetrových vlnách (MMW) s cieľom posúdiť ich biologické účinky. Ani tu nenašli vedci dôkazy o súvislosti medzi milimetrovými vlnami a nepriaznivými účinkami na zdravie.

Čo sa týka „výskumov“, ktoré uvádzali možné biologické vplyvy na ľudí, nešlo o nezávislé recenzie, väčšina preskúmaných štúdií totiž využívala nesprávne metódy hodnotenia a kontroly expozície.

Viete, že…

všetky pásma vrátane milimetrových vĺn, ktoré používajú 5G siete, sa už využívali, a dodnes využívajú pre iné rádiové technológie, terestriálnu televíziu, mobilné siete 4G, mikrovlnné spoje a FWA prístup?

Samozrejme, tieto štúdie nebudú jediné, ktoré sa zamerajú na bezpečnosť 5G a žiarenie mobilných telefónov vo všeobecnosti. Ken Karipidis naznačil, že ďalšie štúdie by sa mohli zamerať na dozimetriu, reguláciu teploty a tiež, aby pokračovali v monitorovaní dlhodobých účinkov na zdravie.

Dôležité je, že výsledky týchto prehľadov ostávajú v súlade s národnými a medzinárodnými smernicami o zdraví a bezpečnosti pri ožiarení milimetrových vĺn 5. generácie. Keď si milovníci konšpirácií prečítajú tieto vedecké prehľady, nepochybne skorigujú svoje názory a odpadne im veľký kameň zo srdca. Možno potom začnú svoje zdravie chrániť lepším životným štýlom, zdravou stravou a dostatkom pohybu.

Zdroj