Reklama

Ďalšie americké elektrické SUV s nápaditým dizajnom - Chevrolet Equinox EV

Zdroj | Chevrolet
Michal Sobek
Zdroj | Chevrolet
Zdroj | Chevrolet

Automobilka Chevrolet útočí na elektrické SUV svojim novým modelom Equinox EV. Je štýlový a má dostatok výkonu aj dojazd pre celú rodinu. Čo ešte tento zaujímavý model ponúkne?

Nie je prekvapením, že nový Chevrolet Equinox EV zdieľa svoje šasi s pripravovaným Cadillacom Optiq. Cieľom tohto modelu je sťažiť situáciu najmä najpredávanejšiemu modelu od Tesly, a to Modelu Y.

Obsah pokračuje pod reklamou

Krivky sú dostatočne atraktívne na to, aby dokázali okúzliť. Vpredu sa nachádza LED pásik, čo je dnes veľmi moderný prvok. Kľučky sú zapustené do karosérie, aby sa zlepšil prietok vzduchu okolo celého elektromobilu. Na výber budú 19 a 21-palcové kolesá.

Po stránke výkonu je to stále prinajmenšom dostatočné. Na výber bude menší akumulátor s kapacitou 85 kWh, ktorá poskytuje dojazd okolo 513 kilometrov, pohon predných kolies a výkon 159 kW, teda 213 konských síl a 320 Nm.

Zdroj | Chevrolet

Druhým variantom je aj štvorkolka s výkonom 215 kW (288 koní), krútiacim momentom 450 Nm, ale dojazd je o niečo slabší, na úrovni 458 kilometrov. Maximálna rýchlosť nabíjania je potom 150 kW. To znamená, že za 10 minút nabíjania získate zhruba 124-kilometrový dojazd.

V interiéri na vás čaká jeden veľký až 17,7-palcový centrálny dotykový displej s pár fyzickými tlačidlami, pred vodičom sa nachádza 11-palcový displej a vo výbave je aj praktický head-up displej.

Zdroj | Chevrolet

Chevrolet nasadil operačný systém Android Automotive, takže k dispozícii je plná paleta Google aplikácií, vrátane Asistenta Google. Na správu elektromobilu na diaľku slúži mobilná aplikácia myChevrolet.

Dodávky nového elektromobilu sa začnú koncom tohto roka s počiatočnou cenou 34 995 dolárov. Je pravdepodobné, že tento zaujímavý elektrický model v Európe neuvidíme.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.