Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ďalšia banka mení poplatky. Za čo všetko si priplatíte?

Ďalšia banka mení poplatky. Za čo všetko si priplatíte?
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Ďalšia banka mení poplatky. Za čo všetko si priplatíte?
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Zvyšovanie cien nemá konca, zdá sa, že ceny stúpajú všade, niekedy úplne nelogicky. V niektorých prípadoch sa natíska otázka, či obchodníci nevyužívajú tento nepekný trend vo svoj prospech.

Aktuálne prichádza s novým cenníkom Prima banka. Mení ceny za hotovostné i bezhotovostné platby, ale aj ceny depozitných produktov, poskytovanie odmeny za platby kartou, či výpisov k produktom.

Napríklad za taký výpis z účtu zaslaný v papierovej forme poštou zaplatíte 5 € namiesto 2,50 €. Oznámenie o nevykonanej úhrade zaslanej poštou stúpne z 2 € až na 10 €.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ešte „lepšie“ je to v prípade účtu v exekúcii. Ten, kto má finančné problémy bude musieť nájsť namiesto 5 € rovných 10 €. Obľúbené odmeny za platby platobnou karou sa znižujú z 0,30 % na 0,25 % zo súčtu platieb.

V prípade, že chcete vedieť zostatok na vašom účte a platobnú kartu vložíte do bankomatu inej banky, za túto informáciu zaplatíte 1 €. Doteraz to bolo o 50 % menej.

Zdroj | Eduardo Soares

Viac zaplatíte aj za hotovostný vklad, resp. výber. Ak suma presiahne 5 000 € na deň, bude vás to stáť 0,25 % zo sumy. Dnes je to ešte 0,20 %.

V prípade, že podáte žiadosť o vrátenie úhrady, zaplatíte za svoju chybu namiesto doterajších 5 € až 15 €. Cena za za potvrdenie z banky bude 18 €, teraz je to 12 €.

Banka nepoteší ani tých, ktorí chcú vkladať, vyberať, resp. vymieňať mince. Ak často pracujete s mincami, pripravte si 2,50 € za každých 25 mincí. Za spracovanie napr. 26 mincí už zaplatíte 5 €. Doteraz ak ste vložili, vybrali alebo menili max. 40 mincí, bolo to bez poplatku. Nad 40 kusov bol poplatok 4 € za každých začatých 40 kusov.

Pozrite si

Mnohé bankomaty stále bežia na starých Windowsoch. Dať od takej banky ruky preč?

Prima banka pýta viac aj za služby elektronického bankovníctva. Znovu vydanie tokena bude s poplatkom 50 €, teraz je to za poplatok 30 €. Za SMS notifikáciu si banka stiahne z vášho účtu 2 €, aktuálne je to 1,50 €.

Ako vidíte, až tak prima to od mája nebude. Niektoré poplatky dokážete znížiť, určite je dnes prežitkom posielanie výpisu z účtu poštou. Rovnako ako zisťovanie aktuálneho zostatku na účte, oboje si pohodlne realizujete cez internet alebo mobile banking. Ale za väčšinu poplatkov budete musieť platiť viac.