Reklama

Ďalší hráč na streamovacej scéne, tohto by ste tu fakt nečakali

Diaľkový ovládač namierený na televízor
Zdroj | unsplash/Glenn Carstens-Peters
Michal Sobek
Diaľkový ovládač namierený na televízor
Zdroj | unsplash/Glenn Carstens-Peters
Zdroj | unsplash/Glenn Carstens-Peters

Miliardár Elon Musk, ktorý kúpil sociálnu sieť Twitter a premenoval ju na X, má s ňou ďalšie plány. Predstavil totiž aplikáciu X TV, ktorá dorazí už čoskoro. O čo presne ide?

Aj keď sme sa od samotného Muska nedozvedeli v podstate nič, viac nám ale prezradil príspevok na X od generálnej riaditeľky Lindy Yaccarino. Aplikácia má dodávať pútavý obsah v reálnom čase.

Obsah pokračuje pod reklamou

Bola zverejnená len 10-sekundová ukážka, ktorá v podstate poodhalila iba prostredie aplikácie, a to je tak všetko. Otázkou ešte je, či sa tejto aplikácie skutočne dočkáme, aj keď vyzerá, že áno.

Asi nie je prekvapením, že svoju úlohu tu bude hrať aj umelá inteligencia, ktorá bude navrhovať obsah na základe záujmov používateľov. Je tu tiež otázka, aký druh obsahu sa bude streamovať na tejto platforme.

Ešte v podstate nevieme ani to, či to bude len aplikácia pre smart televízory, alebo to bude aj aplikácia pre smartfóny s tým, že obsah sa bude do televízora bezdrôtovo streamovať.

Pozrite si

Humanoidné roboty budeme čoskoro stretávať všade, stáť budú asi ako nové auto

Ostatné detaily však zverejnené neboli. Ako sme spomínali v úvode, tak aplikácia je už teda oficiálne ohlásená, avšak nie je ešte prístupná. Podľa slov Elona Muska sa tak ale má stať už naozaj v najbližšom období.

Treba byť však mierne skeptický, vzhľadom k tomu, koľko sľubov od Elona Muska sa nezrealizovalo. Najskôr to bol četbot Grook, ktorý síce existuje, ale má skutočne veľké medzery. Neskôr Musk sľúbil, že sa X zmení na platobnú a bankovú platformu, čo sa tiež nestalo realitou.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.