Reklama

Dá sa nájsť Dušan Grúň aj na globálnom streame?

Zdroj | dusangrun.sk
Richard Pliešovský
Zdroj | dusangrun.sk
Zdroj | dusangrun.sk

Nedávno nás zasiahla smutná správa o úmrtí Dušana Grúňa. Narodil sa 26. mája 1942 v Žiline, umrel pred pár dňami, 22. apríla 2024.

Účinkoval v zahraničí s Karlom Duchoňom, Janou Kocianovou, Oľgou Szabovou, či s českými spevákmi ako Karlom Gottom, Waldemarom Matuškom, alebo Helenou Vondráčkovou. Ich spolupráca bola najmä v zahraničí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Napriek tomu, že nahral zhruba 260 skladieb, na CD mu vyšlo len necelých 60, ostatné sú dostupné len na vinylových albumoch. Pozreli sme sa, ako je to s jeho diskografiou na streamovacích službách.

Skúsili sme najpopulárnejšiu službu, Spotify. Nájdete tu 5 albumov, napríklad 20 naj, Evergreeny 3, či Ja vodku rád pijem. Okrem toho si môžete vypočuť Dušana Grúňa vo viacerých playlistoch.

Dušan Grúň sa nachádza aj v Apple Music, aktuálne je tu umiestnených až 6 albumov.

Podobne sme pochodili aj v ostatných najznánajších streamovacích službách. Dušan Grúň „spieva“ z TIDAL, z Amazon Music, Deezer a, samozrejme, nechýba ani na YouTube Music. V archívoch YouTube sa tiež nachádza množstvo videí nášho výnimočného speváka. Z jeho veľkej tvorby bol problém vybrať niekoľko jeho videoklipov. Našli sme pre vás tieto videoklipy:

Pozrite si

Pripomeňme si hity Mekyho, skladateľa a speváka par excellence

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.