Reklama

CUPRA Formentor prichádza v omladenom dizajne, za ktorým sa otočí každý

Zdroj | CUPRA
Michal Sobek
Zdroj | CUPRA
Zdroj | CUPRA

Automobilka CUPRA je na trhu pomerne krátko, ale už za ten čas sa stihla dostať do povedomia ľudí aj svojim SUV modelom Formentor. Teraz prišiel čas na jeho facelift.

Už pôvodný model budil všade pozornosť, teraz to bude platiť dvojnásobne. Predná časť prichádza so žraločím nosom a výrazným podpisom predných LED svetiel s trojuholníkmi.  Nechýba jej tak výrazný športový vizuál.

Obsah pokračuje pod reklamou

V zadných LED svetlách nájdeme motív troch trojuholníkov a na celej šírke LED svetelnej lišty je osvetlené logo automobilky. Nárazník je nadizajnovaný tak, aby Formentor vyzeral výrazne širšie. V ponuke bude až osem rôznych zliatinových diskov s rozmermi 18 a 19 palcov.

Zákazníci si budú môcť vybrať z ôsmich rôznych farieb vrátane novej a exkluzívnej Century Bronze Matt a Enceladus Grey Matt. Paletu farieb dopĺňajú Fiord Blue, Midnight Black, Glacial White, Magnetic Tech, Graphene Grey a Magnetic Tech Matt.

Zdroj | CUPRA

Pokiaľ sa pozrieme na ponuku pohonov, tak základ tvorí 1,5-litrový benzínový agregát TSI s výkonom 110 kW (150 koní) spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Potom tu máme aj 2-litrový benzínový motor TSI s výkonom 150 kW (204 koní) spojený so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies.

V ponuke bude aj vrcholná verzia CUPRA Formentor VZ, buď s výkonom 195 kW (265 koní) spojeným so 7-stupňovou prevodovkou DSG a pohonom predných kolies alebo motor s výkonom 245 kW (333 koní) spojený s prevodovkou DSG. Formentor VZ môže byť tiež vybavený voliteľnými brzdami so šiestimi piestovými strmeňmi Akebono.

CUPRA nezabudla ani na naftu a súčasťou ponuky bude aj 2,0-litrový dieselový agregát TDI s výkonom 110 kW (150 koní) v spojení so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG.

Recenzia

Najkrajší plug-in hybrid na trhu? CUPRA Formentor 1,4 TSI 204 eHybrid

Ďalej bude k dispozícii aj mild hybrid s 1,5-litrovým zážihovým motorom s výkonom 110 kW (150 koní), ale výhradne v kombinácii s prevodovkou DSG.

Nová CUPRA Formentor obsahuje aj dve možnosti plug-in hybridu pohonu novej generácie s výkonmi 150 kW (204 koní) a 200 kW (272 koní). Batéria má kapacitu 19,7 kWh, čo umožňuje autu prejsť čisto na elektrinu aj viac ako 100 kilometrov. Maximálny výkon nabíjania je 50 kW.

Ak sa pozrieme dovnútra, tak tu prím hrá 12,9-palcový centrálny dotykový displej s novým infotainmentom, ktorý má údajne jednoduchšie používateľské rozhranie. Stále používa dotykové plochy na nastavenie teploty a hlasitosti, aj keď po novom sú osvetlené.

Zdroj | CUPRA

Štandardom je bezdrôtové pripojenie k Apple CarPlay a Android Auto a k dispozícii je aj nová bezdrôtová nabíjacia podložka s výkonom 15 W a aktívnym chladením. O zvuk sa stará systém spoločnosti Sennheiser s 12 reproduktormi a celkovým výkonom 425 W.

Kedy sa nového Formentora dočkáme? CUPRA uviedla, že konfigurátor by mala spustiť už 6. mája, pričom prvé kusy by mali k majiteľom prísť niekedy na konci júna. Cena základnej verzie štartuje od sumy 39 400 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.