Reklama

Creative iRoar, inteligentný bezdrôtový reproduktor

Zdroj | Creative
Imrich Maťo
Zdroj | Creative
Zdroj | Creative

Spoločnosť Creative ešte počas výstavy CES 2016 predstavila nový bezdrôtový reproduktor, ktorý je už dostupný na predaj, hoci zatiaľ len v online obchode výrobcu. Creative iRoar je prezentovaný ako najinteligentnejší reproduktor na svete. Čo tým má Creative na mysli?

Pozrite si

Creative iRoar – nie inteligentný, ale vraj najinteligentnejší

Zdroj | Creative

Výstup zvuku zabezpečuje 5 meničov s výkonom vraj viac ako 40 wattov. Dva vysokofrekvenčné 2” meniče, dva bočné pasívne radiátory a 2,75” subwoofer. iRoar tiež disponuje dvomi výkonnými zosilňovačmi, pričom jeden spracúva hĺbky a stredy a druhý výhradne výšky.

Pozrite si

Creative Sound Blaster X7: budete ho milovať a to nielen pre jeho vzhľad

Technológia BlasterX Acoustic Engine v reproduktore iRoar inteligentne optimalizuje a maximalizuje akustický výkon meničov a zosilňovačov reproduktora. iRoar je schopný inteligentne rozširovať dynamický rozsah zvuku. Obsahuje tiež technológiu Smart Volume, ktorá inteligentne pracuje na pozadí, aby sa minimalizovali náhle zmeny úrovne hlasitosti počas prehrávania.

Zdroj | Creative
Pozrite si

Creative Sound Blaster FRee – reproduktor k bazénu aj na cesty

Creative iRoar má vstavané mikrofóny nahrávajúce zvuk okolo reproduktora alebo selektívne v určitom rozsahu zaostrenia cez technológiu Mic Beam. Vďaka nim je možné iRoar využiť aj na uskutočňovanie hovorov. Pri tomto použití sú k dispozícii technológie Adaptive Noise Reduction (adaptívna redukcia šumu) a Adaptive Acoustic Echo Cancellation (adaptívne rušenie zvukového echa).

O spracovanie zvuku sa stará zvukový procesor SB-Axx1. Vstup zvuku je možný bezdrôtovo prostredníctvom Bluetooth (s párovaním cez NFC), ale aj konvenčným drôtovým pripojením cez AUX, USB alebo optický vstup. Prítomný je aj slot pre microSD kartu. 9 000 mAh batéria vraj zabezpečí 20 hodín prehrávania, ale aj nabíjanie smartfónu či iného zariadenia.

Zdroj | Creative

Reproduktor Creative iRoar je možné prostredníctvom aplikácie iRoar Dashboard pre iOS a Android na diaľku ovládať, upravovať nastavenia zvuku, napríklad ekvalizér, parametre spracovania zvuku, rovnako ako mikrofón a hlasové ovládanie priamo z telefónu.

Zdroj | Creative

Za zmienku zároveň stojí externý subwoofer iRoar Rock. Je plne kompatibilný s reproduktorom iRoar a ľahko pripojiteľný aj cez dokovací expanzný port. Viete si predstaviť tie basy, vychádzajúce z neho? Pokiaľ je reproduktor iRoar pripojený k subwooferu iRoar Rock, tak je zároveň aj nabíjaný.

K reproduktoru iRoar môžete bezdrôtovo pripojiť aj externý mikrofón iRoar Mic, vážiaci 30 gramov s výrdžou 10 hodín. Môžete ho držať v ruke, ale aj zavesiť na oblečenie. Je vybavený technológiou RapidTalk, čo je nízko latenčná bezdrôtová technológia vysoko kvalitného zvuku. iRoar Mic má tiež káblový jack, umožňujúci prehrávanie hudby cez mobilné zariadenia.

Oficiálna cena reproduktora Creative iRoar je stanovená na 369,99 € a mikrofónu Creative iRoar Mic 79,99 €. Oba sú dostupné v online obchode na Creative.com. Subwoofer iRoar Rock má oficiálnu cenu 149,99 € a dostupný bude v priebehu 1. štvrťroka 2016.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.