Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Coinbase a jeho úsilie spopularizovať kryptomeny

Coinbase a jeho úsilie spopularizovať kryptomeny
Zdroj | Hacker Noon
Viktor Šmidák
Coinbase a jeho úsilie spopularizovať kryptomeny
Zdroj | Hacker Noon
Zdroj | Hacker Noon

Jedna z najpopulárnejších búrz kryptomien, Coinbase, chce podľa najnovších informácií začať vystupovať aj ako maklérska spoločnosť, nielen burza.

S rýchlym príchodom kryptomien prišiel aj problém. Úrady stále nevedia, ako majú túto novú formu platenia či investovania klasifikovať. Podľa vládnej americkej agentúry Commodity Futures Trading Commission existuje viac ako tisíc kryptomien, ktoré sa neriadia tamojšími zákonmi, a teda budú musieť byť regulované. Kameňom úrazu je ale to, že ani samotné úrady sa nevedia zhodnúť, či sú kryptomeny komoditou alebo investíciou. Podľa niektorých napríklad Bitcoin nie je cenný papier, no Ripple či Etherum áno.

Coinbase má v celej veci jasno. Zatiaľ čo doteraz vystupovala spoločnosť, ktorá je zodpovedná za najväčší objem obchodovaných kryptomien na americkom trhu, len ako burza, najnovšie chce zabojovať o status broker-dealer. To znamená, že zatiaľ kým predtým Coinbase len sprostredkoval predaj kryptomien, vďaka novému statusu ich bude aj sám nakupovať a predávať za účelom vlastného zisku, prípadne slúžiť ako broker pre veľké spoločnosti.

Pozrite si

Opera pridala do svojho prehliadača peňaženku na kryptomeny

A to sa spoločnosti údajne už aj podarilo. Podľa niektorých zdrojov už Coinbase získal prvého klienta, ktorým je hedžový fond s kapitálom 20 miliárd amerických dolárov. S príchodom na nový trh ale môže burza a už aj brokerská spoločnosť čakať, že ju neobídu podrobnejšie kontroly od SEC.

Tu ale úsilie americkej burzy nekončí. Nedávno si navyše založila svoj vlastný Výbor pre politickú činnosť, ktorý sa bude snažiť presadzovať nové pravidlá na regulovanie kryptomien. Výbor tak možno prinesie nový vietor do amerických snemovní, ktorý by zrýchlil adaptáciu kryptomien.

Coinbase sa skutočne snaží vybudovať si meno legitímnej značky. Na začiatku tohto roka totiž reklamy propagujúce kryptomeny začali byť Facebookom odstraňované. V júni sociálna sieť oznámila, že takáto forma reklamy bude povolená až po odobrení administrátormi. CEO spoločnosti, Brian Armstrong, prednedávnom oznámil, že Coinbase bude patriž medzi vybraných partnerov, ktorí budú mať propagáciu kryptomien povolenú.