Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Opera pridala do svojho prehliadača peňaženku na kryptomeny

Opera pridala do svojho prehliadača peňaženku na kryptomeny
Zdroj | Opera
Stanislav Vinc
Opera pridala do svojho prehliadača peňaženku na kryptomeny
Zdroj | Opera
Zdroj | Opera

Opera sa snaží prilákať používateľov konkurenčných prehliadačov rôznymi spôsobmi. Najnovšie do svojho prehliadača pre Android pridala peňaženku na kryptomeny. Prednosť dostal Ethereum.

Zdroj | Opera

Uzavretá beta verzia prehliadača Opera pre Android obsahuje peňaženku pre kryptomenu Ethereum, pričom podpora pre ďalšie meny príde neskôr. Používatelia tohto prehliadača tak získajú jednoduchý a rýchly prístup k ich virtuálnym finančným prostriedkom.

Pozrite si

Kradnutie kryptomien patrí k novým trendom v oblasti kyberzločinov

Najpopulárnejšou a najhodnotnejšou kryptomenou je samozrejme Bitcoin, no ten funguje v podstate len ako virtuálne platidlo, respektíve držiteľ hodnoty. Ethereum oproti tomu slúži ako vývojárska platforma, na ktorej je možné vytvárať aplikácie. Opera verí, že je to prvý krok k decentralizovanému internetu, respektíve k Webu 3.0.

Ľahko dostupná peňaženka s jednoduchým používateľským prostredím by mohla prilákať menej skúsených používateľov do sveta kryptomien. To by mohlo oživiť trh kryptomien, ktorý po januárovom raste a následnom poklese stagnuje.

Opera oficiálne z počiatku pozývala záujemcov do uzavretej beta verzie na testovanie peňaženky. V tomto momente je však oficiálny článok o peňaženke z nejakého dôvodu nedostupný.

Zdroj