Reklama

Čo prinesie Samsung Galaxy S11? Väčší displej, ale aj 108-Mpx fotoaparát

Zdroj | Ice universe
Stanislav Vinc
Zdroj | Ice universe
Zdroj | Ice universe

Nový Samsung Galaxy S11 má do svojej oficiálnej premiéry ešte niekoľko mesiacov, no vďaka únikom a špekuláciám poznáme jeho hlavné ťaháky už dnes. Na čo sa môžeme tešiť?

Začnime hneď s tým najzaujímavejším parametrom, ktorým je fotoaparát s rozlíšením 108 Mpx. Samsung je jediný výrobca, ktorý takýto snímač ponúka, no aktuálne ho iba predáva ďalším spoločnostiam, konkrétne spoločnosti Xiaomi, ktorá ho implementovala do svojho smartfónu Xiaomi Mi MIX Alpha.

Portál XDA-Developers sa pozrel do útrob aplikácie Samsung Camera, konkrétne do jej poslednej aktualizácie, ktorá je súčasťou beta verzie One UI 2.0. Zistil, že v kóde aplikácie je už spomenutý 108-Mpx snímač, čo znamená jediné. Samsung plánuje tento snímač využiť v niektorom pripravovanom modeli.

Zdroj | XDA-Developers

Kód aplikácie síce nepotvrdzuje priamo, že pôjde práve o Samsung Galaxy S11, no nie je dôvod predpokladať, že by spoločnosť chcela s tak vysokým rozlíšením zaujať v nižšej triede smartfónov. Ak Galaxy S11 skutočne ponúkne fotoaparát s takýmto rozlíšením, pravdepodobne vysoké rozlíšenie použije na zvýšenie kvality fotografií a zníženie šumu pre tvorbu záberov s finálnym rozlíšením 12 alebo 27 Mpx.

Známy a dlhodobo spoľahlivý informátor Evan Blass potvrdil, že nový Samsung Galaxy S11 bude dostupný v troch veľkostiach. Základný model S11 bude mať 6,2 alebo 6,4“ displej, zatiaľ čo model S11+ ponúkne až 6,7“ displej. Ešte väčší však bude model S11 5G, ktorého displej ponúkne uhlopriečku 6,9“.

Pozrite si

10 mobilných aplikácií, ktorými môžete potešiť na Vianoce

Informátor Ishan Agarwal priniesol informácie o konkrétnych farebných verziách, pričom tým zároveň potvrdil, že sa aktualizácie dočká aj lacnejší model S10e. Základný Samsung Galaxy S11 bude dostupný v čiernej, sivej a modej farbe, zatiaľ čo nový Samsung Galaxy S11e bude dostupný v modrej, sivej a ružovej farbe.

Predný fotoaparát bude tentokrát umiestnený v strede, pričom má byť umiestnený v menšom výreze, aký má Samsung Galaxy Note10. Tentokrát by sa v ponuke nemal objaviť model s plochým displejom, ako tomu bolo tento rok v prípade modelu Galaxy S10e. Samsung namiesto toho použije pri všetkých modeloch zaoblené displeje s novým názvom – SAMOLED (Samsung OLED).

Keďže Qualcomm už budúci mesiac predstaví nový čipset Snapdragon 865, je takmer isté, že ho začiatkom roka uvidíme aj v novej sérii Galaxy S11. Čipset má byť postavený na 7-nm EUV výrobnom procese a pozostávať bude z jedného jadra Cortex-A77 s prevádzkovou frekvenciou 2,84 GHz, troch jadier Cortex-A77 s frekvenciou 2,42 GHz a štyroch jadier Cortex-A55 s frekvenciou 1,8 GHz. K tomu sa pridá grafické jadro Adreno 650.

Zdroj | Qualcomm

Samsung by mal predstaviť novú sériu smartfónov Galaxy S11 v priebehu februára. Do vtedy sa ešte na internete nepochybne objaví mnoho uniknutých informácií, ktoré nám potvrdia nateraz neznáme parametre, ale aj cenu či konkrétny dátum vydania. Sledujte preto aj naše Rýchle správy, kde vás budeme o podobných únikoch v najbližších mesiacoch informovať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.