Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo prinesie nový iPhone 13 okrem 1 TB pamäte?

Čo prinesie nový iPhone 13 okrem 1 TB pamäte?
Zdroj | MacRumors
Richard Pliešovský
Čo prinesie nový iPhone 13 okrem 1 TB pamäte?
Zdroj | MacRumors
Zdroj | MacRumors

Na dvere pomaly klopká august a to je pre mnohých jabĺčkarov znamenie, že majú začať hľadať kupcov na svoje 11-mesačné iPhony série 12 a túžobne čakať na septembrový event, kde budú predstavené ich nové idoly.

Ale teraz vážne. Čím sme bližšie k jesennému predstaveniu nových iPhonov, tým viac informácií sa dostáva na verejnosť. Niektoré pochádzajú od dodávateľov Apple, niektoré od lejkerov, ktorí majú vlastné zdroje a nezriedka vypustí niečo aj samotný Apple, aby si otestoval reakcie odbornej verejnosti.

Najnovšou informáciou je interná pamäť v kapacite až 1 TB. O tejto veľkosti sa hovorí síce už asi tretí rok, ale ktovie, možno práve teraz si ju budú môcť užiť extrémisti, ktorí potrebujú takúto brutálnu kapacitu. Proti gustu žiaden dišputát.

Zdroj | MacRumors

Samozrejme, vzápätí sa objavili správy, ktoré zaručene tvrdili, že nové iPhony nebudú mať viac ako 512 GB. Tak si vyberte.

Pozrite si

Čo už vieme o iPhone 13? Revolučné novinky nečakajte…

Aj tento rok môžeme očakávať štyri modely: iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Najmenším modelom bude mini s 5,4“ OLED displejom, duálnym fotoaparátom na zadnej strane. Rovnakú zostavu fotoaparátov ponúkne základný model iPhone 13 s 6,1“ OLED obrazovkou. Veľkosťou taký istý displej ponúkne iPhone 13 Pro. Najväčším borcom bude verzia Pro Max s uhlopriečkou až 6,7“.

Významnou novinkou bude príchod funkcie always-on, áno tej, ktorá je už niekoľko rokov pre majiteľov Android zariadení samozrejmosťou. Tiež sa hovorí o príchode 120 Hz frekvencie a zmenšení často kritizovaného výrezu (notchu).

Zdroj | Sonny Dickinson

Na snímač odtlačkov prstov implementovanom v displeji však radšej zabudnite. Ak vás privádza do zúrivosti nefunkčnosť Face ID technológie pri nasadenom rúšku, zaobstarajte si Apple Watch, vďaka nim si odomknete iPhone.

Nové modely bude poháňať procesor Apple A15 Bionic. Postavený bude na 5 nm+ architektúre, poteší podpora milimetrových vĺn 5G sietí aj mimo USA. Výkonnostne by si mal oproti A14 Bionic polepšiť o 20 až 40 % a zároveň by mala klesnúť jeho energetická náročnosť.

Pozrite si

Apple iPhone 12 Pro – naspäť do budúcnosti?

Čo prinesú fotoaparáty? Senzorovú stabilizáciu získajú všetky modely, v súčasných iPhonoch ju má len iPhone 12 Pro Max. Výsledné snímky prinesú ostrejšie zábery, stabilnejšie videá aj v zlých svetelných podmienkach. V prípade modelov Pro vraj ponúkne senzorovú stabilizáciu okrem hlavného snímača aj širokouhlý objektív.

Apple má rozšíriť portrétový režim i do video záberov. Nový portrétový režim bude v prípade Pro modelov využívať vstavaný LiDAR senzor. Pribudnúť má aj režim pre astrológov, nové iPhony budú vraj vedieť prispôsobiť dĺžku uzávierky fotoaparátu a upraviť nastavenia snímania, ak bude objektív namierený na hviezdnu oblohu.

Aké budú mať nové smartfóny batérie? IPhone 13 mini ponúkne 2 406 mAh (12 mini má 2 227 mAh), iPhone 13 a13 Pro bude s kapacitou 3 005 mAh (12 a12 Pro majú 2 815 mAh), iPhone 13 Pro Max bude so 4 352 mAh kapacitou (model 12 Pro Max má 3 687 mAh). Každý model bude teda vybavený väčšou kapacitou.

IPhone 13 by mohli dostať nové farby. Momentálne ponúkané sú biela, čierna, modrá, zelená, fialová a (PRODUCT)RED. Apple zvyčajne nahradzuje jeden farebný odtieň druhým, aby zvýšil predaj vybraného modelu.

Spoločnosť Wedbush tvrdí, že predaje iPhonov 13 si zachovajú výborné čísla predajov, aké má súčasná séria 12, dokonca je možné, že ich prekonajú.

A napokon – dátum predstavenia. V tomto sú lejkeri zajedno, tohoročné predstavenie sa odohrá v štandardnom septembrovom období. Do kalendára si môžete poznačiť 14. september, toto je pravdepodobný dátum, keď sa svetu predstaví nová séria iPhonov.

Ako ste na tom vy? Rozmýšľate nad kúpou šťastnej trinástky, alebo si radšej počkáte na to, či ponúkne niečo revolučné?