Reklama

Čo prináša séria Samsung FE a koľko na nej ušetríte?

Zdroj | Samsung
TECHBOX
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Dnes už to nie je len o tom mať smartfón, ktorý dobre vyzerá a ponúka užitočné funkcie. To je len základ, používatelia už prirodzene požadujú oveľa viac.

Výkonný a spoľahlivý smartfón slúži ako hlavné zariadenie, ktoré dopĺňajú kvalitné slúchadlá a zvyčajne šikovné hodinky, či praktický tablet. A skvelé je, ak si všetky zariadenia dokonale rozumejú.

Aby to všetko fungovalo na 100 % je dôležitá jedna zásadná esencia. Nie je ju vidieť, nedá sa samostatne kúpiť, ale nezaobídete sa bez nej. Je to spoľahlivý ekosystém, ktorý to všetko prepojí. Už ste sa niekedy stretli s označením FE? Je to skratka Fan Edition, čiže fanúšikovská edícia. Vznikla preto, aby mohol výrobca dať svojim fanúšikom to, po čom túžia a za priaznivú cenu. Fan Edition je výsledkom spätnej väzby používateľov, zariadenia sú nabité všetkými obľúbenými funkciami, ktoré požadujete. Samsung si tento rok svojich zákazníkov mimoriadne uctil, priniesol totiž až tri novinky s označením FE.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nie je prekvapením, že sa modely FE predávajú ako teplé rožky. Priaznivý pomer cena/výkon od značkového výrobcu je veľkým lákadlom, nehovoriac o tom, že sviatky sú už za dverami. Pozreli sme sa bližšie, čo prinášajú a či sú pre vás naozaj výhodné.

Zdroj | Samung

Samsung Galaxy Tab S9 FE | S9 FE+

Keď povieme Galaxy Tab, zrejme viete, že ide o nadupaný tablet, ktorý prináša vysokú pridanú hodnotu, množstvo funkcií a výborný dizajn. Inak tomu nie je ani v prípade modelov Samsung Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Tab S9 FE+. Áno, ide o dva modely, tie sa líšia prakticky len vo veľkosti obrazovky, iné funkcie sú rovnaké.

Galaxy Tab S9 FE+ má 12,4″, jeho menší súrodenec má 10,9″ veľký displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Technológia Vision Booster optimalizuje farby a kontrast v tieňoch. Kapacita batérie je vo väčšom modeli 10 090 mAh, v menšom 8 000 mAh, takže sa nemusíte obávať, že ho budete musieť nabíjať v každej kaviarni.

Zdroj | Samsung

O dostatočný výkon, ktorý nestratí dych ani za niekoľko rokov, sa stará nový 8-jadrový čipset Exynos spárovaný so 128, alebo 256 GB internou pamäťou. Tú si môžete ľahko rozšíriť o ďalší 1 TB cez microSD kartu.

Napriek tomu, že tablet vyzerá mimoriadne prémiovo, nie je žiadna cintľavka. Naopak. Je vybavený odolnosťou proti vode a prachu (IP68), takže necháva za sebou väčšinu ostatných tabletov na trhu. Vďaka tomuto odolnému dizajnu ide o skvelú voľbu aj pre tých, ktorí ho budú nosiť so sebou kdekoľvek sa pohnú.

Samsung Galaxy Tab S9 FE, alebo Tab S9 FE+ ocenia študenti, pracujúci, či tvorcovia obsahu, zvlášť, ak si po otvorení balenia nájdu priložené dotykové pero S Pen. To však nie je všetko, dvojica tabletov prináša sadu kreatívnych nástrojov, podobne ako vlajkové modely série Galaxy Tab S9. Ide napríklad o aplikácie Goodnotes, LumaFusion, či Clip Studio Pain.

Zdroj | Samsung

Skvelé je, že táto dvojica tabletov je vo verzii Wi-Fi na výber až v štyroch farbách. Z farbenej ponuky Mint, Lavender, Gray a Silver si vyberie naozaj každý. Ak potrebujete 5G konektivitu, budete sa musieť uspokojiť s elegantnou sivou (Gray).

Cena Galaxy Tab S9 FE+ začína na 699,00 €, resp. 799,00 € s 5G konektivitou. Za menší model Galaxy Tab S9 FE zaplatíte od 529,00 €, resp. 629,00 € za 5G verziu. Musíme sa priznať, že tieto ceny nás naozaj milo prekvapili. Takáto výbava, vrátane pera S Pen, by mala byť bežne o niekoľko stoviek vyššia. Vďaka edícii FE tak ušetríte poriadny balík.

Samsung Galaxy S23 FE

Samsung Galaxy S23 FE prináša nevídaný výkon s overeným dizajnom vlajkových lodí S23, ale za oveľa výhodnejšiu cenu. Kompromisov sa pritom báť nemusíte, pri bežnom, ale i náročnom používaní ich nepostrehnete.

Zdroj | Samsung
Obsah pokračuje pod reklamou

Už prvý pohľad smartfón nezaprie genetickú podobnosť vlajkovej lode Galaxy S23. Nájdete tu zhodné prevedenie fotoaparátu, ale aj špičkovú povrchovú úpravu v odolnom prevedení proti vode a prachu (certifikát IP68). Rozlíšenie hlavného fotoaparátu je 50 Mpx, radosť z fotenia si vychutnáte vďaka teleobjektívu s 3-násobným optickým priblížením, takže vo vašich snímkach nájdete pozoruhodné množstvo detailov.

Nechýbajú ani obľúbené funkcie, ako je nočný režim, vďaka čomu vyzerajú portréty ako živé aj po zotmení. Režim Pro umožňuje ručné nastaviť expozičný čas, clonu či citlivosť. Cez Camera Assistant dokážete upraviť funkcie fotoaparátu a vybrať tie, ktoré majú fungovať automaticky. Ponuku uzatvárajú nástroje na úpravu fotografií s umelou inteligenciou.

Zdroj | Samsung

Prednej strane dominuje kvalitný, mimoriadne jasný Dynamic AMOLED 2X displej s uhlopriečkou 6,4″. Zaujala nás špičková technológia Vision Booster, upravuje obraz automaticky podľa intenzity svetla. Potvrdzujeme, že displej Galaxy S23 FE svojou kvalitou zodpovedá najdrahším modelom série Galaxy S23, pričom netreba zabúdať na fakt, že Samsung Galaxy S23 má len 6,1″ displej.

Výkonný procesor sa postará o to, aby všetko fungovalo bez akéhokoľvek váhania. Galaxy S23 FE oceníte aj pri hraní či streamovaní filmov. Súčasťou procesora je vyspelá odparovacia komora, ktorá pomáha účinnému chladeniu a prispieva k stálemu výkonu bez výkyvov.

Ďalšou dôležitou súčasťou smartfónu je batéria. Tá má až 4 500 mAh, nabíjanie je doslova otázkou minút, s 25 W nabíjačkou ju nabijete na 50 % kapacity len za 30 minút. Mobil podporuje aj 15 W bezdôvodné a 4,5 W reverzné nabíjanie. Bezdrôtovú konektivitu zastupuje Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 a NFC.

Zdroj | Samsung

Smartfón aj obal sa sčasti vyrába z recyklovaných materiálov, takže je nielen odolný, má skvelé funkcie, ale aj udržateľné prevedenie. Samsungu sa v tomto prípade podarilo priniesť naozaj vynikajúci smartfón. Predávať sa začne v najbližších dňoch, cenu výrobca spresní, neskôr, začínať by sa mala na sume 599,00 €.

Samsung Galaxy Buds FE

Bezdrôtové slúchadlá sú dnes zrejme najpredávanejším gadgetom. Je to šikovný vynález, ktorý neruší a prináša používateľom veľa úžitku. Aké sú Galaxy Buds FE? Špičkové slúchadlá sú vďaka rozumne stanovenej cene dostupné naozaj veľkému okruhu používateľov. Aj náročný poslucháč ocení kvalitný zvuk so silnými basovými tónmi. Nechýbajú dve megaužitočné funkcie: systém aktívneho tlmenia okolitých ruchov (ANC) a technológia Ambient Sound. Tá sa postará o to, aby ste počuli okolie a nič vás neprekvapilo. Počas telefonátov oceníte systém troch mikrofónov s personalizovaným smerovaním a umelou inteligenciou, ktorý oddelí váš hlas od hluku v pozadí.

Zdroj | Samsung

Ruka v ruke s kvalitou zvuku ide druhá dôležitá vec, ktorú mnoho výrobcov slúchadiel zanedbáva. Galaxy Buds FE majú vôbec najdlhšiu výdrž batérie, akú séria Buds priniesla. Slúchadlá zvládnu až 8,5 hod prehrávania, spolu s dobitím v puzdre je to až 30 hodín. Výdrž neklesá ani pri používaní ANC, vtedy sa dostanete na 6 hod prehrávania čisto zo slúchadiel a s puzdrom až 21 hod.

K ďalším prednostiam Galaxy Buds FE patrí kompaktný dizajn a vynikajúca ergonómia, slúchadlá sú pohodlné aj keď ich máte nasadené dlhšiu dobu. Vďaka trom ušným adaptérom a dvom veľkostiam sa fakt hodia pre každé ucho. Dotykové ovládanie je už len čerešničkou, ktorá potvrdzuje, že ide o prémiové slúchadlá za dostupnú cenu. Samsung Galaxy Buds FE sú na výber v grafitovej a bielej farbe, zaplatíte za ne 109,00 €.

Samsung Galaxy SmartTag2

Samsung nedávno predstavil aj novú generáciu prívesku, ktorý vám pomôže ochrániť váš majetok. Galaxy SmartTag2 ponúka viacero spôsobov, ako strážiť a sledovať vaše cenné, resp. dôležité predmety. Možnosti využitia sa vďaka novému prevedeniu a funkciám ešte výrazne rozširujú.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Samsung

SmartTag2 spĺňa odolnosť voči poveternostným podmienkam (IP67), čo znamená, že je odolný voči prachu aj vode. SmartTag2 má až o 50 % dlhšiu životnosť batérie v normálnom režime, ktorý teraz vydrží až 500 dní. V režime úspory energie je to dokonca až 700 dní.

Prívesok má funkciu, ktorú ocení každý. Stratený režim vám umožní pridať kontaktné informácie do lokalizátora pomocou správy. Takže ak niekto nájde predmet, batožinu, či zatúlaného psíka, môže naskenovať SmartTag2 a zobraziť si kontaktné informácie. Perfektné pritom je, že to funguje i na smartfónoch iných značiek. Galaxy SmartTag2 je dostupný v čiernej a bielej farbe za 39,90 €. Ešte výhodnejšie je balenie so 4 kusmi, za to zaplatíte len 129,90 €.

Zdroj | Samsung

Krásne nové stroje série Galaxy FE už čakajú na vás. Pamätáte si na to, čo sme písali v úvode? O ekosystéme, ktorý dokáže prepojiť vaše zariadenia, aby ste mohli využívať ich smart funkcie naozaj naplno? Samsung predstavuje špičku aj v tejto oblasti.

Každé Galaxy zariadenie umožňuje nepretržitý zážitok. Automaticky sa medzi sebou prepoja, takže získate pocit, že obsluhujete len jedno zariadenie, nie viacero. Máte pohodlný prístup k rovnakým aplikáciám, ľahko skopírujete súbor napríklad z tabletu do smartfónu, automaticky spárujete Galaxy Buds s hodinkami, tabletom a smartfónom, bez zbytočného zdržiavania, načítavania a vyhľadávania.

Ekosystém umožní napríklad prijímanie hovorov nielen v telefóne, ale aj v smart hodinkách či v tablete. Umožní bezpečné a pohodlné platenie hodinkami, ale aj to, aby ste si nastavili váš štýl a tému na všetkých zariadeniach Galaxy. Aplikácia SmartThings je vstupnou bránou do vašej inteligentnej domácnosti. Pomocou nej si pozriete, kde sa nachádza váš prívesok Galaxy SmartTag2, zapnete si svetlá, pozriete na kameru, ovládate telku (aj projektor), proste čokoľvek. V prípade, že máte práčku, alebo chladničku podporujúcu SmartThings, katapultujete sa do hypermoderného ovládania a správy domácnosti už dnes. Jednoduché a stopercentne funkčné.

Spomenuté tri novinky línie FE rozširujú možnosti a využitie prepojeného ekosystému Galaxy. Esom v rukáve je systém Multi Control. Umožňuje ľahko presúvať a kopírovať obsah medzi jednotlivými zariadeniami, teda najmä medzi smartfónmi a tabletmi. Videá či fotografie si viete presunúť z mobilu do tabletu aj pomocou technológie Quick Share. Toto sú kúzla, ktoré ponúkne len vyspelý systém, akým Galaxy už dlhé roky je.

Vaše Galaxy S23 FE a Galaxy Tab S9 FE budú starnúť len veľmi pomaly. Získate totiž až 4 generácie aktualizácií operačného systému a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií. Veľké plus získava Samsung aj za využívanie recyklovaných materiálov, ako je predspotrebný recyklovaný hliník a sklo, či spotrebné recyklované plasty z vyradených rybárskych sietí, barelov na vodu i PET fliaš.

Ako vidíte, zariadenia Samsung Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Buds FE sú vybavené špičkovými funkciami, ktoré uspokoja aj náročných používateľov bez toho, aby ste museli platiť plné ceny vlajkových modelov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.