Reklama

Čo nás čaká v utorok na Apple evente?

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Ôsmy marec tento rok nebude len Medzinárodným dňom žien, ale aj dátumom prvého tohtoročného Apple eventu s názvom Peek Performance. Čím nás chce prekvapiť tento gigant?

V prvom rade nás prekvapil konaním podujatia, pretože sa – vzhľadom na situáciu na Ukrajine – očakávalo, že ho zruší, alebo presunie. Nestalo sa, bohužiaľ, napriek hrôzam zjavne musí ísť život ďalej.

Predpokladá sa, že v utorok uvidíme tretiu generáciu iPhone Apple SE, ktorý by mal do známeho (a poriadne zastaralého) dizajnu vložiť pokročilé technológie vrátane 5G konektivity. Na novinke z roku 2022 tak opäť nájdete široké rámčeky, LCD displej a hrubú bradu so snímačom a odtlačkov prstov. Cena by mala rovnaká, ako pri iPhone SE 2020, čo by malo byť 479 eur v základnej verzii.

Zdroj | Apple

Ďalším produktom, ktorý budeme môcť zrejme o necelý týždeň vidieť je iPad Air. Ten má prísť len s drobným vylepšením, podporou 5G sietí. Vynovený by mal byť aj fotoaparát, vraj už konečne zvládne nahrávanie 1080p videa s 25 a 30 fps. Piata generácia iPadu Air by mala mať 10,9″ LCD displej, USB-C port a Touch ID v tlačidle ON/OFF.

Uvažuje sa aj o príchode nového „základného“ MacBooku Pro s 13,3″ displejom a procesorom Apple M2. Mal by mať rovnaký dizajn ako minuloročné modely, vrátane Touch baru a nebude mať výraz v displeji. Nie je vylúčený príchod Macu mini, tentokrát s čipmi M2, M1 Pro, alebo M1 Max.

Niektoré zdroje tiež uvádzajú predstavenie 27″ iMacu, resp. iMacu Pro s HDR displejom s mini-LED podsvietením a procesorom M1 Pro a M1 Max.

Na 8. marca sa predpokladá uvoľnenie nových aktualizácií operačných systémov. IOS 15.4 prinesie niektoré zaujímavé funkcie, ako je podpora Face ID aj s rúškom. Vďaka iPadOS 15.4 a macOS 12.3 sa dočkáme príchodu Universal Control.

Live stream Peek Performance z 8. marca môžete sledovať na webstránke Apple, na jej kanáli YouTube a v aplikácii Apple TV. O všetkých novinkách vás budeme priebežne informovať na našom portáli a sociálnych sieťach (Facebook, Instagram, YouTube a tiež podcasty TECHBOX).

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.