Apple iPhone SE je konečne predstavený, prekvapuje výkonom aj cenou

ZDROJ | Apple

Apple predstavil nasledovníka obľúbeného iPhone SE. Podľa očakávania ide o upgradovaný iPhone 8, ktorý v sebe ukrýva výkoný čipset. Bohužiaľ, s „osmičkou“ je identický aj mierne zastaralý dizajn s veľkými rámikmi okolo displeja.

ZDROJ | Apple

Strata ikonického dizajnu pôvodného modelu SE je však zrejme jediným mínusom, ktorý novinke dávame. Kompaktný model totiž v sebe ukrýva procesor Apple A13 Bionic, ten poznáme z minuloročných iPhonov 11. Retina displej má 4,7 palcov s rozlíšením 1 334 x 750 pixlov pri 326 PPI a jase do 625 nitov.

Displej podporuje okrem True Tone aj Dolby Vision a HDR10. Technológiu tlakového ovládania displeja 3D Touch, ktorú mal aj iPhone 8, nahradila mierne kontroverzná Haptic Touch.

O bezpečnosť sa stará Touch ID, ktorý je podobne ako v iPhone 8 implementovaný do tlačidla Home Button. Sklenený chrbát umožňuje bezdrôtové nabíjanie, rýchlonabíjanie zabezpečí nabitie 50 % kapacity za 30 minút.

ZDROJ | Apple

Hlavný fotoaparát má 12 Mpx rozlíšenie, clonu f/1,8. Nechýba optická stabilizácia obrazu a LED True Tone blesk. Novinka si poradí s videom až do 4K rozlíšenia (24, 30 alebo 60 fps) s automatickou optickou stabilizáciou obrazu. Smartfón sa dočkal aj vylepšenia pri nahrávaní stereo zvuku.

Funkciu QuickTake, umožňujúcu natáčanie videa bez nutnosti zmeny nastavenia fotoaparátu, poznáme z modelov iPhone 11 a 11 Pro.

ZDROJ | Apple

Webkamera má 7 Mpx rozlíšenie s clonovým číslom f/2,2 a poradí si so záznamom videa v rozlíšení 1080p pri 30 fps. Predný aj zadný fotoaparát ponúka v režime na výšku pokročilé ovládanie bokehu a hĺbky ostrosti.

Pozrite siApple začalo opäť predávať iPhone SE!

Smartfón má certifikát IP67 (IEC 60529), čo znamená odolnosť voči prachu a vode do 1 metra max. 30 minút. O konektivitu sa stará Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 a Gigabit-class LTE 2×2 MIMO a LAA a NFC na bezkontaktné platby. Poteší duálna SIM, treba však rátať s tým, že druhá je v podobe eSIM.

ZDROJ | Apple

Novinka má 138,4 (v) x 67,3 (š) x 7,3 (h) mm a hmotnosť 148 gramov. Na na výber je v troch farbách – čiernej, bielej a červenej (PRODUCT)RED.

Apple na novinke očividne nešetril a okrem fotoaparátov, ktoré sú pochopiteľne len v Pro verziách, dostanete perfektne vybavený kompaktný model, ktorý môže byť veľmi dobrou (a lacnejšou) alternatívou k iPhone Xr.

ZDROJ | Apple

Novinka sa bude dať objednať od piatku 17. apríla, dodávať sa začne o týždeň neskôr 24. apríla 2020. Cena základného modelu so 64 GB pamäťou začína na 479 €, 128 GB vyjde na 529 € a 256 GB verzia bude stáť 649 €.

ZDROJ | Apple

ZdrojApple

Komentáre k článku