Reklama

Čo nás čaká na zajtrajšom Apple Evente? Apple iPhone X?

Zdroj | Quinton Theron
Michal Spiegel
Zdroj | Quinton Theron
Zdroj | Quinton Theron

Najočakávanejšie predstavenie tohto roku sa nezadržateľne blíži a fanúšikovia jabĺčkovej spoločnosti sa už nemôžu dočkať. Čo môžeme na zajtrajšom Apple evente očakávať?

Pozrite si

Apple iPhone X – Aj malý šašo zahrá veľké divadlo

2007, rok kedy bol na trh uvedený legendárny iPhone, vtedy ešte vizionárom Steveom Jobsom. 10 rokov uplynulo a na zajtrajšej konferencii sa očakáva niečo veľké, niečo, čo nás opäť dostane. Na čo sa môžeme zajtra tešiť?

Zdroj | Nodus/Gordon Kelly
Pozrite si

AR od Apple by konečne mohla byť dostupným zážitkom

Nový iPhone

iPhone 8? iPhone 7S? iPhone X? Tých názvov je na internete už akosi veľa a napriek tomu, že predstavenie je už zajtra, stále nikto presne nevie, ako sa bude nový iPhone volať. Jedna z teórií hovorí o dvoch modeloch iPhone 7S, z ktorých jeden bude vo verzii Plus a o novom prémiovom iPhone, ktorý by mal niesť číslovku 8.

Dva modely, ktoré budú vylepšené „sedmičky“, by mali dostať vylepšené procesory a tiež fotoaparáty. Hovorí sa však aj o možnosti bezdrôtového nabíjania. Tretím modelom by mal byť najviac očakávaný iPhone 8, ktorý tiež môže niesť označenie X, iPhone Edition alebo Pro.

Zdroj | Nodus

Okrem vyššej cenovky bude mať prémiový iPhone bezrámčekový 5,8″ OLED displej, 3D fotoaparát s funkciou skeneru tváre a funkciu bezdrôtového nabíjania. Keď už sa bavíme o bezdrôtovom nabíjaní, očakávať pravdepodobne môžeme aj nejaký druh príslušenstva určeného na bezdrôtové nabíjanie, za ktoré si určite pekne priplatíme.

Vo vnútri nového iPhonu by sme mali nájsť W11 čip, 3 GB RAM a úložisko o veľkosti 64 GB, 256 GB a hovorí sa aj o 512 GB variante. Čo sa týka fotoaparátu, leaky hovoria o nových možnostiach nasvietenia pri portrét móde. Tiež sa hovorí o implementovaní lepšieho rozlíšenia pri spomalených záberoch. Kamera by mala byť schopná natáčať v kvalite 1 080p HD pri 240 fps.

Dočkať by sme sa mali aj úplného zániku Home tlačidla. Veríme, že sa tiež dočkáme vylepšenej vode-odolnosti, na ktorú sa tentokrát bude vzťahovať záruka. O cene panuje množstvo dohadov počnúc cenovkou 1 000 eur a končiac 1 400. Tu si netrúfneme hádať a jednoducho si počkáme na zajtra.

Zdroj | 9to5mac
Pozrite si

Čo všetko vieme o pripravovanom Apple iPhone 8?

Apple Watch 3

Okrem nového smartfónu sa pošuškáva aj o treťom modeli hodiniek od Apple, ktoré by tento rok mohli konečne dostať väčšiu batériu a nižšiu cenu, aj keď pri Apple znie slovné spojenie „nižšia cena“ trochu vtipne. Z funkcií by tretím hodinkám malo pribudnúť LTE pripojenie.

Spolu s hodinkami sa na Apple Evente očakáva vypustenie novej verzie operačného systému WatchOS 4, ktorý by okrem iného mal priniesť aj lepšiu integráciu so zariadeniami na cvičenie.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Vieme, ako bude vyzerať Apple iPhone 8

Apple TV

Produkt, ktorý u nás nie je až taký populárny, no v USA sa relatívne dobre predáva. Prenášanie obrazu a zvuku z vašich Apple zariadení na obrazovku televízie je funkcia, ktorú by ocenila väčšina z nás.

Je možné, že na Apple Evente bude predstavená aj nová verzia zariadenia Apple TV, ktoré by tentokrát mohlo prísť aj s podporou 4K Ultra HD a HDR. Potešilo by aj oznámenie exkluzívnej Apple video služby s vlastným obsahom, ktorá by mohla konkurovať Amazonu.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Apple predstavuje silu iOS 11 na iPade Pro v sérii šiestich videí

Nové operačné systémy

Okrem hardvéru sa na Apple Evente určite môžeme tešiť na oficiálne predstavenie a spustenie nových operačných systémov pre Apple zariadenia. Systém iOS 11 je už testovaný niekoľko týždňov vo verzii beta. Okrem vylepšeného dizajnu a funkcií mutitaskingu sa môžeme tešiť na vynovený control center či na novú aplikáciu ARKit stvorenú pre tvorbu aplikácií s rozšírenou realitou.

Okrem iOS 11, WatchOS 4 môžeme očakávať aj nový operačný systém pre počítače v podobe macOS High Sierra. Hovorí sa však aj o novom tvOS 11 systéme, ktorý bude určený práve pre spomínanú Apple TV.

Zdroj | Apple

Zajtrajšie epické oznámenie sa bude konať v priestoroch nového Apple Parku, konkrétne v budove Steve Jobs Theater, kde sa bude po prvýkrát konať verejné predstavenie. Ostáva už len jeden deň, tak sa zajtra pripravte na príval informácií, ktorými vás budeme zásobovať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.