Reklama

Čo musí spĺňať vhodný sedací vak a akými benefitmi disponuje?

Zdroj | Dmitry Tkachuk / Shutterstock.com / PR
PR článok
Zdroj | Dmitry Tkachuk / Shutterstock.com / PR
Zdroj | Dmitry Tkachuk / Shutterstock.com / PR

Nehodí sa len na letné párty na terase či balkón. Sedacie vaky ponúkajú príjemné posedenie do interiéru aj exteriéru.

Ide o veľmi praktický a univerzálny doplnok každej domácnosti či firmy. Odborníci ich odporúčajú aj pre dosiahnutie správneho sedenia. Na čo si dávať pozor pri ich výbere?

Benefity vakov na sedenie

Obsah pokračuje pod reklamou

Doprajte svojmu telu skutočné uvoľnenie a relax. Sedací vak disponuje mnohými výhodami. Poteší ich nepremokavosť, spomínaný komfort, ale aj vhodnosť pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou. Zabudnite na „mordovanie sa“ pri ich prenášaní z jednej miestnosti do druhej, či inej manipulácii. Benefitom je aj jednoduchá údržba a cenová dostupnosť.

Základné atribúty pri výbere

Ešte pred nákupom zohľadnite viaceré faktory. Základom je materiál, z ktorého sú vyrobené. Zabudnite na obavy z roztrhnutia alebo pretrhnutia. Vsaďte na skutočnú kvalitu. Ak chcete ušetriť, máte možnosť vydať sa cestou plyšu alebo bavlneného poťahu. Pri tých odolnejších sa využíva eko koža, polyester, pravá koža, nylon alebo plastex. Vyhnite sa lepeným švom.

Čo sa týka tvaru, otvárajú sa viaceré možnosti. Vyskúšajte loptu, banán, kreslo, kvapku či vankúš. Pozor aj na to, čo sa nachádza v ich vnútri. Ako výplň sa často využívajú vzduch, EPS guľôčky, polyesterová drť, ale aj prírodné výplne ako špaldové a pohánkové šupky.

Tip: Hľadáte pohodlné sedacie vaky či iné doplnky do domácnosti? Pozrite si ponuku na webe Darcekovy-raj.sk.

Sedací vak ako flexibilný kamarát vašej chrbtice

Čo sa týka výhod vakov, základom je už spomenuté zlepšenie držania tela. Toto sedenie je pre vašu chrbticu oveľa prospešnejšie ako klasické stoličky, ktoré nekopírujú jej tvar. Milujete čas strávený pri dobrej knihe? Vytvorte si nový kútik na čítanie, v prípade sedacích vakov pôjde o pohodlnejšiu voľbu aj s lepšou manipuláciou a nárokmi na priestor. V neposlednom rade očakávajte aj uvoľnenie stresu a zlepšenie nálady. Určite v nich vydržíte dlhšie ako na klasickej stoličke. A to platí aj pre hravé a neposedné deti, ktoré si vak v ich detskej izbe zamilujú, či dokonca domácich miláčikov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.