Reklama

Čo keby Tesla vyrábala karavany? Nechýbal by im Starlink či solárne panely

Zdroj | Dominic BRNKMN
Števo Porubský
Zdroj | Dominic BRNKMN
Zdroj | Dominic BRNKMN

Americká Tesla aktuálne vyrába síce iba 5 elektromobilov a jeden plne elektrický ťahač, no už dnes vieme, že sa chystá aj malý mestský elektromobil za podstatne nižšiu cenu.

Zároveň Tesla dokončuje očakávaný športový elektromobil Roadster. To by už mala automobilka v portfóliu 7, resp. 8 elektromobilov. Čo ale keby sa pustila aj do plne elektrického karavanu? Mohol by vyzerať takto.

Takto, ako ho navrhol fanúšik Tesly, istý iba 21-ročný Dominic z Nemecka. Dominic dokonca navrhol už rovno aj web pre Tesla Van. Odkiaľ čerpal ideu na obytnú dodávku je úplne jasné, a to z ťahača Tesla Semi. Na rozdiel od Semi je ale volant kde má byť, nie v strede. Vpredu sú tak dve miesta na sedenie, vzadu je už obytná plocha.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Dominic BRNKMN

Vzadu je dostatok miesta na rozkladací guač, ale aj veľký displej infotainment systému. Samozrejmosťou je Wi-Fi, no keďže ide o obytnú dodávku, tá sa môže ocitnúť aj mimo pokrytia bežnou sieťou mobilných operátorov. Necháýba preto satelitný internet Starlink, v ktorom má Tesla, resp. Elon Musk tiež svoje prsty.

Tesla Van má mať dokonca aj solárnu strechu vďaka znalostiam z firmy, pretože Tesla už nie je Tesla Motors, ale Tesla Inc. a vyrába okrem iného aj solárne strechy či batérie pre uskladnenie vyrobenej elektriny.

Zdroj | Dominic BRNKMN

Autor by rád videl rovno dve verzie Vanu, a to ako klasický Camper Van a tiež jeho rozšírenú verziu Extended. Dominic tvrdí, že by Tesla Van mal zvládnuť 420 míľ na jedno nabitie, čo je okolo 676 km. Ani zrýchlenie na stovku nie je zlé, čosi vyše 7 sekúnd.

Tesla Van síce nie je realitou a ani tak skoro nebude, no ak by Tesla čosi také zvažovala, má v rukách veľkú a veľmi dôvtipnú ideu, ktorú stačí premeniť na skutočnosť. Camperov je z roka na rok viac a viac, určite by si Tesla Van (alebo už ako by sa obytná Tesla nazývala) našla svojich fanúšikov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.