Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo je to Voyo? Netflix po Slovensky, alebo aj niečo viac?

Čo je to Voyo? Netflix po Slovensky, alebo aj niečo viac?
Zdroj | Voyo
Richard Pliešovský
Čo je to Voyo? Netflix po Slovensky, alebo aj niečo viac?
Zdroj | Voyo
Zdroj | Voyo

Voyo nepatrí medzi nováčikov na trhu s VOD službami, aj keď sa to mnohým môže zdať. V posledných týždňoch totiž Markíza poriadne zatlačila na pílu a marketingovo podporuje vlastnú službu.

Videoportál Voyo patrí medzi VOD (Video on Demand) služby, ktoré poskytujú video na vyžiadanie. Radí sa medzi také „slávne“ mená, ako je Netflix, HBO Max, Apple TV+, Amazon Prime Video, či Disney+, ale s niekoľkými odlišnosťami.

Zdroj | Apple

Ak nerátame fakt, že komplet celý obsah je lokalizovaný do slovenského, resp. českého jazyka, veľkým rozdielom napr. oproti Netflixu či Apple TV+ vidíme v tom, že Voyo ponúka okrem filmov i seriály. Nečakajte však, že to budú exkluzívne tituly. Ide len o série, ktoré ste mohli vidieť v televíznom vysielaní a práva má na ne Markíza. Na Voyo si tak môžete pozrieť všetky originálne seriály od Markízy, ako sú Oteckovia, Chart Show, Šťastní vs Šťastní a podobne. Bonusom služby je, že aktuálne diely ponúka predplatiteľom s týždňovým predstihom.

Zdroj | Samsung

Okrem seriálov, filmov, video-archívom s cca 2 000 titulmi nájdete v ponuke športové prenosy, spravodajstvo a tiež živé streamy staníc Markíza, Doma, Dajto, Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova International a Markíza International v HD kvalite.

Voyo prešlo koncom roka 2020 modernizáciou, ktorá používateľom priniesla lepší vizuál, jednoduchšie ovládanie a lepšiu kvalitu, bohužiaľ stále len v HD rozlíšení. Nové technológie umožnia napríklad rozpozeraný film dopozerať na inom zariadení.

Pozrite si

Na Slovensko prišla ďalšia streamingová platforma, FilmBox+! Čo ponúkne?

Voyo je možné sledovať cez počítač (PC, Mac, Linux) na webe, prostredníctvom prehliadača v mobile a samozrejme na mobilných aplikáciach (Android, iOS). Služba však pokračuje v rozširovaní podpory aj na ďalších zariadeniach. Využiť ju môžete na rôznych značkách Smart TV (Finlux, Gogen, Hisense, Hitachi, Hyundai, JVC, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony, Telefunken, Toshiba), ale i pre Apple TV či Google Chromecast. Aktuálny zoznam podporovaných zariadení nájdete tu.

Zdroj | Voyo

Cena služby je 5,99 eur. Na 7 dní si ju viete vyskúšať zadarmo. Momentálne ju však môžete mať bezplatne až na 3 mesiace, v rámci osláv 15. narodenín O2. S jedným predplatným dokážete využívať Voyo na piatich rôznych zariadeniach.

Zdroj