Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo je to PAI na hodinkách Xiaomi a Amazfit a ako si ho udržať čo najvyššie?

Čo je to PAI na hodinkách Xiaomi a Amazfit a ako si ho udržať čo najvyššie?
Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Čo je to PAI na hodinkách Xiaomi a Amazfit a ako si ho udržať čo najvyššie?
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Pokiaľ máte smart náramky a hodinky od spoločností Amazfit alebo Xiaomi, tak vám určite neunikla metrika PAI, ktorú tieto zariadenia vyhodnocujú. Čo je to a ako mať stále vysoké skóre?

Pozrite si

Xiaomi predstavilo Mi Band 7. Opäť väčší displej, ale stále bez GPS modulu

Hodnota PAI (Personal Activity Intelligence) je vedecky podložené zdravotné skóre, ktoré meria vplyv fyzickej aktivity na zdravie srdca. V jednoduchosti označuje, aký životný štýl vediete v oblasti fyzickej aktivity. Na základe toho sa vám vyráta priemerné skóre, ktoré odzrkadľuje vašu fyzickú aktivitu.

Zdroj | PAI

Samotné meranie prebieha celý týždeň. Na konci sa všetky metriky sčítajú a zariadenie vám prípadne ponúkne aj porovnanie s predchádzajúcim týždňom. Ak sa pýtate, čo všetko tam patrí, tak zariadenie vyhodnocuje index PAI na základe vášho srdcového tepu, výšky, váhy, pohlavia a do úvahy berie aj váš vek.

Tento index sa pohybuje v rozmedzí od 0 do 125. Ak by ste chceli mat ideálne hodnoty, tak by ste sa mali pohybovať týždenne okolo hodnoty 100. Ak to budete dodržiavať, tak je až 25-percentná nižšia šanca, že by sa u vás prejavili kardiovaskulárne ochorenia.

Zdroj | PAI

Dosiahnutie 50 % je už dobré znamenie a treba to vziať do úvahy, pretože niektorí ľudia nedokážu dosiahnuť 100 bodov za deň a u starších ľudí sa vyžaduje minimálne skóre 50. Je to ideálna voľba pre ľudí všetkých vekových kategórií. Aj takýmto spôsobom sa vás smart zariadenia snažia motivovať k tomu, aby ste boli aktívnejší. Napríklad pri Apple Watch musíte plniť kruhy aktivity.

Súhrnná analýza aktívnych používateľov PAI ukazuje, že ľudia sa počas prvých 30 dní stanú v priemere o 22 % fyzicky aktívnejšími a po roku sú používatelia o 28 % aktívnejší ako pred sledovaním metriky PAI.

Zdroj | Amazfit

Čo sa týka kompatibility, tak tam patria obľúbené smart náramky Xiaomi Mi Band, a to od piatej generácie. Pozor však, najnovšie hodinky Xiaomi Watch S1 a S1 Active túto metriku z neznámeho dôvodu nemajú integrovanú, čo je rozhodne škoda.

Index PAI si môžete merať aj pomocou smart hodiniek od spoločnosti Amazfit. Medzi kompatibilné modely patria GTR, GTR 2, GTR 2e, GTR 3, GTR 3 Pro, GTS, GTS 2, GTS 2 Mini, GTS 3, Bip U, Bip U Pro a hodinky Zepp E a Zepp Z.

Zdroj