Watch S1 sú najlepšie smarthodinky od Xiaomi

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi včera nepredstavilo len novú sériu smartfónov, ale i nové inteligentné hodinky Xiaomi Watch S1. O ich prémiovosť sa stará najmä elegantná konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele.

ZDROJ | Xiaomi

Smarthodinky Xiaomi Watch S1 majú 1,43-palcový AMOLED displej, ktorý chráni zafírové sklíčko. Displej má 60 Hz obnovovaciu frekvenciu, rozlíšenie 466 x 466 px a jemnosť zobrazenia 326 ppi. Na pravej strane sú dve fyzické tlačidlá, ktoré slúžia na ovládanie a pohyb v menu.

ZDROJ | Xiaomi

Smarthodinky majú 200 ciferníkov a dokážu sledovať viac ako 117 športových režimov. Nechýba im vodotesnosť do hĺbky 50 metrov (5 ATM). K dispozícii je integrovaný NFC modul pre bezkontaktné platby, ako aj mikrofón a reproduktor pre telefonické hovory cez spárovaný smartfón.

ZDROJ | Xiaomi

Hodinky sú vybavené snímačmi srdcového tepu a kyslíka v krvi (SpO2), nechýba pokročilý monitoring spánku. Určovanie polohy je zabezpečené pomocou čipu GNSS, ten zbiera údaje o polohe z najpoužívanejších satelitných systémov ( (GPS, Beidou, Galileo, GLONASS a QZSS).

Pozrite siXiaomi Mi Smart Band 6 príde konečne na Slovensko aj s NFC

Xiaomi Watch S1 majú 470 mAh batériu, o ktorej výrobca tvrdí, že by mala vydržať až 12 dní pri bežnom používaní. Komu to nestačí a uskromní sa, ten vraj môže počítať až s 24-dňovou výdržou.

ZDROJ | Xiaomi

Smarthodinky Xiaomi Watch S1 budú spočiatku dostupné len v Číne, už od 31. decembra 2021. Ich cena je určená na 1 049 juanov (146 eur) za verziu s gumeným náramkom a 1 199 juanov (167 eur) za verziu s koženým remienkom. Globálna dostupnosť a ceny pre európsky trh budú spresnené neskôr.

ZDROJ | Xiaomi

ZdrojGsmarena

Komentáre k článku