Reklama

Čo je to Google Duet? Váš osobný AI asistent s platom 30 eur mesačne

Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Umelá inteligencia sa v priebehu tohto roka postupne posunula z fázy nadšenia okolo šikovných četbotov do fázy, kedy túto technológiu začínajú spoločnosti priamo integrovať do ekosystému svojich služieb a produktov.

Google (podobne ako Microsoft) sa rozhodol umelú inteligenciu integrovať do svojich produktívnych nástrojov. Súbor nástrojov fungujúcich naprieč viacerými jeho aplikáciami, nazýva Google Duet.

Google predstavil Duet AI ešte v máji tohto roku, kedy túto umelú inteligenciu sprístupnil zhruba miliónu používateľov platformy Google Workspace. Po niekoľkých mesiacoch testovania teraz Duet sprístupňuje každému za mesačný poplatok vo výške 30 dolárov s možnosťou bezplatnej skúšobnej doby.

Obsah pokračuje pod reklamou

Duet AI je všadeprítomná umelá inteligencia, teda za predpokladu, že v práci využívate Google Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie, Google Meet, Google Chat a ďalšie. Pre ostatné spoločnosti, ktoré naopak stavili na Microsoft 365, je tu Copilot, ktorý plní prakticky rovnaký účel.

Duet AI dokáže plniť rôzne úlohy, pričom jednu z nich Google dokonale opisuje na príklade mizerného manažmentu zamestnancov. „Predstavte si, že o 5. hod. dostanete e-mail od Vášho šéfa, že máte na 8. hod. ráno pripraviť prezentáciu o výsledkoch za tretí kvartál – všetci sme si to už zažili.“

Namiesto ručného spracovania dát v aplikáciách Tabuľky, Dokumenty, Prezentácie a čítania e-mailov v Gmaili, budete s Duet AI môcť jednoducho požiadať umelú inteligenciu o to, aby sumár výsledkov pripravila za vás a vytvorila z nich rovno aj prezentáciu s textami, grafmi a obrázkami, ktoré si nájde v Gmaili a na Disku Google. Namiesto ťahania nočnej, tak zostanete v práci iba o hodinu-dve dlhšie.

Zdroj | Google

To, že umelá inteligencia vie dobre pracovať s textami a dátami, sme sa za niekoľko mesiacov intenzívneho hrania sa s četbotmi, už všetci zistili. Duet AI však pri textoch, tabuľkách a dátach nekončí a stretnúť sa s ním v rámci Google Workspace budete môcť aj v rámci hovorov prostredníctvom Google Meet.

Umelá inteligencia sa v tomto prípade postará o to, aby ste pomocou štúdiového vzhľadu, osvetlenia a ozvučenia, vyzerali a zneli pri hovoroch dobre. Dynamické dlaždice a rozpoznávanie tváre zabezpečí, že budete stále vidieť, kto v danej chvíli rozpráva aj v prípade, že sa hovoru zúčastňujú desiatky ľudí no a automatická detekcia a preklad cudzích jazykov vám napokon popri tom pripraví živé titulky k videhovoru v 18 jazykoch sveta.

Duet AI bude môcť rozpoznávanie reči využiť aj na tvorbu poznámok a výstrižkov z hovoru v reálnom čase. Ak sa k hovoru pripojíte neskôr, AI vám ponúkne sumár toho, čo bolo zatiaľ počas videohovoru povedané, aby ste boli v obraze. A ak sa videhovoru nebudete môcť zúčastniť, môžete naň poslať Duet AI, ktoré vám potom už iba pošle súhrn informácií zo stretnutia.

Zdroj | Google

S Duet AI si bude možné aj písať prostredníctvom rozhrania Google Chat. Na rozdiel od služby Google Bard pôjde samozrejme o personalizovaný čet, čo znamená, že Duet bude poznať vaše dokumenty, kalendár a obsah vašich e-mailov, s ktorými bude môcť v rámci súhrnov a tvorby nových dokumentov aktívne pracovať.

Google aktuálne s Duet AI cieli najmä na väčšie organizácie, pre ktoré je využívanie tohto asistenta spoplatnené zmieňovanými 30 dolármi mesačne za každého používateľa. Pre menšie organizácie zatiaľ Google cenu stanovenú nemá.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.