Reklama

Čo je Google Photos Locked Folder a na čo je to dobré mať v mobile?

Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

V smartfónoch máme v podstate všetko, celý náš život. Nachádzajú sa tam citlivé údaje, prístup do internet bankingu a ďalšie. Nečudo, že už pred mnohými rokmi začal Apple zamkýnať iPhone. Pochopili to i ďalší výrobcovia a dnes už zrejme nenájdete mobil, do ktorého má prístup ktokoľvek.

Napriek tomu sa pridávajú ďalšiu úrovne bezpečnosti a ochrany. Napríklad fotky – nie všetky sú určené pre oči každého potenciálneho diváka. Google ponúka možnosť ukryť vaše citlivé fotografie a videá v špeciálnom priečinku.

Citlivé fotografie a videá môžete uložiť do priečinka chráneného zámkom obrazovky zariadenia priamo v aplikácii Fotky Google. Položky v uzamknutom priečinku sa nezobrazia v ponuke Fotografie, ale ani v spomienkach, vo vyhľadávaní či v albumoch. Nebudú dostupné ani pre iné appky vo vašom zariadení, ktoré majú oprávanie na prístup k vašim médiám.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Google

Ako si nastavíte Uzamknutý priečinok?

Postup je jednoduchý. Otvoríte aplikáciu Fotky Google > prejdite do uzamknutého priečinka > klepnite na položku Nastaviť uzamknutý priečinok. Odvtedy môžete presúvať vybrané fotografie a videá do priečinka, ktorý nebude automaticky zobrazovať obsah.

Keď prvýkrát pokúsite presunúť fotografie a videá do uzamknutého priečinka, zobrazí sa výzva na jeho nastavenie. Tí, ktorí majú prístup k zámku obrazovky zariadenia, môžu zamknutý priečinok odomknúť.

Dobré vedieť: Funkcia pracuje len v tom prípade, ak máte nastavený zámok obrazovky (pin, biometria). Heslo uzamknutého priečinka je rovnaké ako zámka obrazovky zariadenia. Nemôžete použiť iné heslo uzamknutého priečinka.

Pozrite si

Bard vie po novom plánovať cesty či výlety, vyskúšali sme si to na vlastnej koži

Nedávno pridal Google možnosť synchronizovať Uzamknutý priečinok spolu so zariadeniami prihlásenými do vášho účtu Google. V hornej časti Fotiek Google nájdete výzvu Zálohovať uzamknutý priečinok.

Ako nastaviť zálohovanie uzamknutého priečinka?

Teraz máte možnosť Zapnúť zálohovanie alebo Nezálohovať, čím zostane funkcia nezmenená. V mriežke uzamknutého priečinka sa v pravom hornom rohu zobrazí ikona cloudu. Táto ponuka vám umožní kedykoľvek vypnúť synchronizáciu. Po zapnutí sa obsah priečinku začne nahrávať do cloudu. Uzamknutý priečinok si môžete povoliť pre jednotlivé zariadenia.

Nezabudnite, ak chcete automaticky zálohovať Uzamknutý priečinok, musíte mať zapnuté zálohovanie. Jednotlivé fotografie a videá môžete v Uzamknutom priečinku zálohovať aj manuálne. Dlhým stlačením vyberte tie média, ktoré chcete zálohovať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.