Chrooma GIF Keyboard: klávesnica s užitočnými gestami

ZDROJ | YouTubeChrooma GIF Keyboard

Rozmýšľate nad novou virtuálnou klávesnicou pre váš Android smartfón? Možno práve Chrooma GIF Keyboard bude pre vás vhodná.

Ako používateľ obľúbenej klávesnice SwiftKey Keyboard som neveril, že v ponuke Google Play obchodu nájdem vhodnejšiu aplikáciu. Dal som teda šancu menej známe appke Chrooma GIF Keyboard.

https://youtu.be/50ADrB9Ojqk

Môj prvý dojem z aplikácie bol výborný. Množstvo funkcií, gestá a možnosti prispôsobenia si vás získajú. Samozrejme nechýba platený balíček začínajúci na cene 1,49 €, ktorý však nepovažujem za nevyhnutný.

 

Samotné gestá mi vývojári vysvetlili prostredníctvom názorných ukážok. Ich použitie a praktickosť som ocenil okamžite. Veľmi pôsobivé je aj automatické prispôsobovanie farby pozadia klávesnice k farbe aplikácie, v ktorej som zadával text.

Pozrite siSwiftKey Keyboard – najlepšia klávesnica ešte lepšou?

 

Množstvo pozitív a očakávaní však vystriedali významné negatíva. Sklamala ma nutnosť platby za funkciu viacjazyčného navrhovania slov, ktorú SwiftKey Keyboard ponúka svojim používateľom zadarmo.

 

Po tom, čo som aktivoval strojové prečítanie odoslaných SMS správ aplikáciou, som predpokladal, že autokorekcia alebo minimálne navrhovanie slov v danom jazyku bude na nesmierne vysokej úrovni.

Opak je však pravdou. Aj keď som si zvolil agresívnejšiu autokorekciu, systém aplikácie ma vôbec neopravoval.

Nadobudol som presvedčenie, že práve funkciou vyhodnotenia SMS správ sa celý systém pokazil a stal sa nefunkčným. Prostredníctvom SwiftKey Keyboard som dokázal napísať dlhú vetu plnú preklepov v priebehu pár sekúnd vďaka efektívnej autokorekcii.

Pozrite siHub Keyboard – novinka so 4 rýchlymi skratkami

 

V prípade Chrooma GIF Keyboard mi systém navrhoval mená, ktoré vyčítal z SMS správ a nedokázal opraviť ani jednoduchú vetu Ako sa máš. 

Po zmene na anglický jazyk systém už nebol ovplyvňovaný získanými dátami a navrhoval mi zmysluplnejšie slová. Rýchlosť písania však stále nebola na takej úrovni, ako počas používania konkurenčnej aplikácie.

Ak sa vám páči dizajn, gestá a množstvo integrovaných funkcií, dajte šancu klávesnici Chrooma, no vyvarujte sa funkcii čítania SMS správ. Je vysoko pravdepodobné, že jej aktivovaním sa stane vaša autokorekcia takmer nefunkčná.

ZDROJ | Google PlayChrooma GIF Keyboard

Chrooma GIF Keyboard63%

Veľkosť:
55,09 MB
Platforma:
Android verzia sa líši v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Zaujímavá virtuálna klávesnica síce ponúka množstvo užitočných gest a možností, no niektoré integrované funkcie majú skôr tendenciu písanie skomplikovať ako uľahčiť.

 

 

Komentáre k článku