Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

SwiftKey Keyboard - najlepšia klávesnica ešte lepšou?

SwiftKey Keyboard - najlepšia klávesnica ešte lepšou?
Zdroj | SwiftKey
Viktor Šmidák
SwiftKey Keyboard - najlepšia klávesnica ešte lepšou?
Zdroj | SwiftKey
Zdroj | SwiftKey

Klávesnica v smartfónoch býva často problémovým prvkom. Našťastie je možnosť siahnuť po vhodnej alternatíve z obchodu aplikácií. SwiftKey je jednou z tých najznámejších. S novou aktualizáciou si chce svoje miesto poistiť.

Klávesnica SwiftKey patrí medzi najlepšie klávesnice, aké môžete na Google Play či AppStore nájsť. Ponúka rýchlosť a presnosť, to ale neznamená, že nie je čo vylepšovať. Práve naopak, vývojári prišli s veľkou novinkou, ale o tom neskôr.

Po nainštalovaní aplikácie na používateľa čakajú nastavenia. Vyzývať budú na prístup ku kontaktom so zámienkou lepšej predikcie.

Pozrite si

Gboard – klávesnica s vyhľadávaním, ktorá nevie po slovensky

Prostredie je čisté, na platforme Android je použitý už niekoľko rokov známy Material Design. Najdôležitejším faktorom je však rýchlosť písania a presnosť predikcie. A tu nastala veľká zmena.

Doteraz SwiftKey navrhovala ďalšie slová na základe analýzy posledných dvoch zadaných slov. Po novom tu nájdeme takzvaný Neural Network, ktorý sa nechal inšpirovať ľudským mozgom. SwiftKey použil milióny viet, v ktorých otagoval každé slovo. Tieto tagy pomohli aplikácii lepšie porozumieť, kde sa slovo zvyčajne používa.

Zdroj | SwiftKey

A ako to celé funguje v praxi? Kontroverzne. V niektorých prípadoch som naozaj prekvapený, ako vie klávesnica odhadnúť, čo som mal na mysli. V angličtine je doplňovanie naozaj citeľne lepšie.

swiftkey-neural-network-2 swiftkey-neural-network

Mám pocit, že v slovenčine sa žiadne zmeny nekonali.

swiftkey-neural-network-4 swiftkey-neural-network-3

Okrem bežného zadávania textu je taktiež možné písať pomocou swipe ťahania.

swiftkey-neural-network-2

Je vidieť, že SwiftKey sa snaží inovovať a nie nadarmo patrí medzi najlepšiu klávesnicu roka 2015. V prípade, že využívate angličtinu intenzívne, prídete si na svoje. Ak ale cudzie jazyky nie sú vašou silnou stránkou, zmeny nepocítite.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj