Reklama

Chcete iPhone 15? Možno sa oplatí počkať na iPhone 16! Toto je dôvod

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Spoločnosť Apple len včera predstavila nové iPhony 15 aj ich Pro verzie. Zmien nie je až tak veľa, no to by sa v jednej oblasti malo výrazne zmeniť už budúci rok. Apple zrejme siahne po ešte lepších OLED paneloch.

Kľúčoví dodávatelia obrazoviek spoločnosti Apple, LG Display a Samsung Display, údajne oslovili technologický konglomerát, aby predstavil výhody technológie Multi Lens Array (MLA) pre budúce iPhony.

Zdroj | Apple
Obsah pokračuje pod reklamou

Tento typ displeja by sa mal ukázať už v iPhonoch 16, ktoré budú zrejme predstavené v septembri 2024. Išlo by tak o pokročilejšie OLED panely s niektorými skutočnými výhodami v oblasti použiteľnosti.

Táto technológia, na čele s LG Display, zahŕňa tenkú vrstvu šikmých šošoviek, ktoré nasmerujú biele svetlo produkované OLED displejmi smerom k používateľovi, čím sa zvýši úroveň jasu. Práve nízky jas patrí medzi hlavné nedostatky OLED panelov.

Aké by to malo výhody? Najmä používanie iPhonov mimo domu, teda v exteriéri, kde by bola úroveň jasu skutočne výnimočná. Už aj pri iPhonoch 15 Apple navýšil maximálny jas na skvelú úroveň 2 000 nitov, ale zjavne chce ísť ešte ďalej.

Pozrite si

iPhone 15 Pro nie je len o USB-C. Apple vytiahol eso z rukáva

Toto zvýšenie jasu by tiež nemalo byť na úkor efektívnosti, pretože technológia MLA zosilňuje existujúce svetlo bez dodatočného namáhania displeja. To v praxi znamená, že by to nemalo mať vplyv na zníženie životnosti batérie alebo riziko vypálenia pixelov.

Naskytá sa aj otázka, že by sme na iPhonoch série 16 mohli vidieť vylepšenú podporu HDR alebo ešte lepší kontrast? To sa zrejme dozvieme až časom. Apple sa údajne ešte nerozhodol, či použije práve tieto nové OLED displeje na iPhonoch 16.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.