Chcete dostupné Sony slúchadlá? Vyskúšali sme WI-SP510 a WH-CH710N

K akejsi povinnej výbave smartfónov patria slúchadlá. Keďže k ním výrobcovia nepribaľujú verzie s bezdrôtovým prevedením, neostáva vám nič iné, ako si ich dokúpiť zvlášť. Trh s nimi je doslova zavalený, otázkou dňa sa tak stáva akú značku, typ a model si vybrať.

V dnešnom článku sa pozrieme na dva dostupné bezdrôtové modely od Sony. Prvý model (WH-CH710N) ponúka aktívne potláčanie hluku, výborný frekvenčný rozsah a slušnú výdrž na batériu. Druhý (WI-SP510) poteší kompaktnými rozmermi, športovým prevedením a naozaj zaujímavou cenou.

Sony Noise Cancelling WH-CH710N

Slúchadlá sú typu overview s uzatvorenou konštrukciou. Majú elegantný oblý dizajn s otočnými mušľami, takže sa dajú jednoducho zbaliť do batoha a vyraziť s nimi na cesty. V balení však nenájdete žiaden ochranný obal, alebo vrecúško.

Slúchadlá ponúkajú Bluetooth pripojenie, NFC a aktívne potlačenie hluku (AINC). V balení nájdete aj kábel s dĺžkou 1,2 m. Aktívne potláčanie hluku využíva umelú inteligenciu, Sony ho preto označuje skratkou AINC. Mikrofóny, ktoré sú umiestnené vpredu aj vzadu, snímajú okolité zvuky a podľa toho vyberú najúčinnejší filter. Ďalšie mikrofóny sa starajú o handsfree hovory.

30 mm meniče so 72 ohmovou impedanciou ponúkajú výbornú frekvenčnú charakteristiku 7 až 20 000 Hz pri spojení cez kábel, cez Bluetooth je to 20 až 20 000 Hz. Ich zvukové podanie bolo vyvážené, s miernym dôrazom na nižšie registre.

Pozrite siSony pridala do svojho portfólia nové plne bezdrôtové slúchadlá

Párovanie je uľahčené prítomnosťou NFC, dotykom na písmeno N ste za moment spárovaní so svojim zariadením. Ak využívate hlasového asistenta, ľahko si ho vyvoláte stlačením tlačidla na náušníku. Batéria má 35-hodinovú výdrž. Vďaka rýchlonabíjaniu cez USB-C si ich môžete za 10 minút dobiť na ďalšiu hodinu.

Slúchadlá majú 250 gramov, na ušiach mi sedeli veľmi dobre. Prispôsobiteľným kovovým posúvačom si môžete slúchadlá upraviť na ideálnu veľkosť, takže vám budú pohodlne sedieť aj po niekoľkých hodinách počúvania.

Sony WH-CH710N si môžete kúpiť za 149 eur, čo je vzhľadom na funkcie primeraná cena. Na výber sú v modrom, bielom a čiernom prevedení.

Sony WI-SP510

Športové bezdrôtové slúchadlá sú určené pre aktívny životný štýl. Sú odolné voči potu a vode (IPX5), môžete ich dokonca umyť, resp. opláchnuť.

Tlačidlami na slúchadlách ovládate prehrávanie skladieb, preskakovanie a reguláciu hlasitosti. Môžete tiež telefonovať, alebo sa spojiť s hlasovým asistentom.

Slúchadla majú dynamické 12 mm meniče, o lepšie basy sa stará funkcia Extra Bass, ktoré sú naozaj (vzhľadom na veľkosť meničov) výrazné.

Štuple držia v ušiach ako prilepené. Je to vďaka mäkkej oblúkovej opierke a trojrozmernému zakrivenému dizajnu slúchadla.

Batéria ponúka 15-hodinovú výdrž, na plnú kapacitu sa nabije do troch hodín. Nabíja sa cez USB-C port priloženým káblom. Ten má však len 20 cm, čo je mimoriadne nepraktické. Bluetooth je vo verzii 5.0, ponúka štandardný 10-metrový dosah. Podporuje zvukové formáty SBC a AAC.

Slúchadlá Sony WI-SP510 si môžete kúpiť za 80 eur, na výber sú v čiernej a v bielej farbe.

Pozrite siPlne bezdrôtové slúchadlá Sony WF-1000XM3 chcú konkurovať Apple AirPods

Ak rozmýšľate nad kúpou kvalitných slúchadiel, môžete sa zamyslieť aj nad týmito dvoma modelmi. Napriek silnej konkurencii vám dokážu priniesť veľmi pekné hudobné zážitky.

Športovci a aktívni ľudia ocenia model WI-SP510, ktorý im poskytne potrebnú slobodu pri pohybe. Tí, ktorí nechcú byť ničím rušení ocenia skôr druhý model, Sony WH-CH710N. Ten sme testovali vo vydarenej modrej farbe, hodí sa nielen k počítaču a hrám, ale aj na prechádzky.

Komentáre k článku