Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 3 min.
  • 6.1.2015

CES 2015 | Samsungu nestačia UHD telky, predstavil novú sériu SUHD

CES 2015 | Samsungu nestačia UHD telky, predstavil novú sériu SUHD
Roman Calík
CES 2015 | Samsungu nestačia UHD telky, predstavil novú sériu SUHD

Rozmýšľali ste nad kúpou UHD televízora? Tak potom počkajte, možno si vás získajú novinky od Samsungu, v roku 2015 totiž ponúkne televízory s označením SUHD. Čo to znamená?

Pozrite si

Ultra HD – Ešte detailnejšia budúcnosť

Samsung SUHD JS9500

Pozrite si

Nové Smart TV od Samsungu pre tento rok pobežia na OS Tizen

Ak si myslíte, že Samsung prichádza s televízormi s vyšším rozlíšením, je to chyba. UHD rozlíšenie je totiž základom aj novej série SUHD televízorov Samsung, ktoré výrobca predstavil na výstave CES 2015. „S“-ko značí niečo úplne iné, v podstate ide o top sériu modelov výrobcu, ktoré sa Samsung rozhodol označiť práve ako SUHD. Žeby „S“ ako Samsung?

Samsung SUHD JS9500

Nová séria televízorov SUHD sa bude predávať pod označením JS9500, JS9000 a JS8500. K dispozícii bude 9 uhlopriečok od 48 palcov až po 88 palcov. SUHD televízory majú vynikať najmä špičkovou kvalitou obrazu a dizajnom so zakriveným panelom. Displej využíva nanokryštálovú technológiu, vďaka ktorej získate vraj až 64-krát vernejšie farby ako pri klasických televízoroch aktuálne dostupných na trhu. Novinkou je aj inteligentný SUHD procesor, vďaka čomu je dosiahnutý špičkový kontrast (najmä tmavšia čierna) a zvýšený jas.

Samsung SUHD JS9000

Samsung SUHD televízory zaujmú aj svojím dizajnom. Najvyšší model SUHD TV JS9500 výrobca Samsung charakterizuje ako umelecké dielo, ktoré na vašej stene vynikne na prvý pohľad. Môže za to najmä skosený dizajn evokujúci hĺbku TV panelu. Séria televízorov SUHD TV JS9000 zase vyniknke štruktúrovaným dizajnom zadnej steny, čo sa hodí, keďže televízor je zakrivený a či chcete alebo nechcete, pozeráte sa z rôznych uhlov aj na jeho zadnú časť či je na TV stolíku alebo na stene. Vyzerá to celkom pekne, čo myslíte? Verme, že aj naživo, lebo obrázky, hlavne tieto press, znesú veľa a realita môže byť odlišná.

Pozrite si

VIDEO | Rozhovor o nových televízoroch Samsung SUHD TV

Samsung SUHD JS9000

Samozrejmosťou nových SUHD televízorov Samsung majú byť aj nové Smart TV funkcie. Androidu sme sa síce nedočkali, ten ponúknu nové televízory SONY, ale zato Samsung má vlastný OS Tizen, ktorý sa ukázal ako sľubný systém už v inteligentných hodinkách výrobcu. Samozrejme si výrobca veľa sľubuje o nových aplikácií, ktoré budú vďaka open-source platforme pravdepodobne rýchlo pribúdať. Nové je tak aj užívateľské rozhranie Samsung Smart Hub, kde sa vám zobrazí obsah šitý na mieru na jedinej obrazovke. Výhodou je aj funkcia Quick Connect, kedy Samsung televízory automaticky rozpoznajú Samsung smartfóny pripojené cez BLE technológiu.

Zdroj