Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CAT S53 5G je snom každého stavbára, ktorý nechce byť technologicky pozadu

CAT S53 5G je snom každého stavbára, ktorý nechce byť technologicky pozadu
Zdroj | CAT
TECHBOX
CAT S53 5G je snom každého stavbára, ktorý nechce byť technologicky pozadu
Zdroj | CAT
Zdroj | CAT

Kategória super odolných smartfónov sa dnes pomaly vytráca a drží ju už len pár spoločností. Známy výrobca stavebných strojov CAT si na tom vždy dá záležať, čoho výsledkom je aj model CAT S53 5G.

Nejde len o taký hocijaký smartfón. Už na prvý pohľad je jasné, že toho znesie skutočne veľa. CAT S53 5G pôsobí tak, ako by už v nejakom super odolnom puzdre bol. Telo je masívne s rozmermi 171 x 81 x 16 mm, a to všetko s hmotnosťou 320 gramov. Aj napriek vyššej hmotnosti je CAT S53 skutočne odolný, pretože disponuje vojenskou normou Mil-Spec 810H a certifikáciami IP68 aj IP69K.

Zdroj | CAT

Bez obáv ho môžete zašpiniť od blata, nechať na daždi, smartfón nepoškodí ani pád na betón či oceľ, a to z výšky 1,8 metra a neuškodia mu ani rôzne teploty od -25 až do +55 °C, piesok či iné nečistoty. CAT S53 5G prešiel viac než 50 náročnými testami odolnosti, ktoré zahŕňali stovky pádov, ponorení a mnohé ďalšie.

Parádnym detailom je aj pútko na zavesenie na šnúrku. To, čo inde nenájdete, je vstavaná LED baterka s jasom až 120 lúmenov nachádzajúca sa na hornej strane. Tú viete šikovne aktivovať napríklad dvojitým stlačením špeciálneho programovateľného tlačidla na ľavej strane. Praktická vychytávka, ktorá poteší nejedného majstra. Tlačidlo sa dá použiť aj s aplikáciou Zello push-to-talk, ktorá funguje ako vysielačka. Čítačka odtlačkov prstov sa nachádza pod modulom fotoaparátov na zadnej strane.

Zdroj | CAT

A teraz k displeju. K dispozícii je veľký 6,5-palcový HD+ zobrazovač (1600 x 720 pixelov) so 60-hertzovou obnovovacou frekvenciou. O škrabance sa rozhodne báť nemusíte, pretože displej chráni skutočne odolné sklo. Vo vykrojení v tvare kvapky sa nachádza aj 16-megapixelová selfie kamera. Nižšie rozlíšenie má výborný vplyv na samotnú výdrž smartfónu. Do masívneho tela sa zmestila poriadna batéria s kapacitou 5 500 mAh. Výrobca sa môže pochváliť aj podporou bezdrôtového nabíjania. To pri tejto kategórii je skutočne vzácnosť. Drôtovo smartfón nabijete maximálnym výkonom 18 W.

CAT sa drží s dobou a aj do tejto kategórie odolných smartfónov priniesol 5G konektivitu, pretože ani taký stavbár nechce byť technologicky pozadu. Na to slúži procesor od spoločnosti Qualcomm, a to konkrétne čipset Snapdragon 480 s ôsmimi jadrami. Sekunduje mu 6 GB RAM a 128-gigabajtové úložisko. Dobrou správou je aj podpora pamäťových kariet, pričom neprídete o funkciu dual SIM. Celé to dopĺňa Android 11.

Zdroj | CAT

Zadný masívny modul fotoaparátu patrí dvom senzorom. Hlavný má rozlíšenie 48 Mpx a dokáže nahrávať Full HD video. Druhý senzor nie je ultraširokouhlý, ale výrobca sa rozhodol nasadiť 2-megapixelový makro senzor. Ani konektivitou nie je Cat S53 5G pozadu. Nájdeme tu dvojpásmové Wi-Fi, 5G, Bluetooth 5.1 a NFC, takže smartfón môžete pokojne využiť na bezkontaktné platby pomocou Google Pay.

Smartfón Cat S53 5G bude dostupný za odporúčanú predajnú cenu 499 eur.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou CAT.

Zdroj