Casio WSD-F30 – hodinky so športovým dizajnom a dlhou výdržou

ZDROJ | Casio

Casio sa okrem bežných hodiniek venuje aj tým inteligentným. Najnovšie táto firma predstavila športové hodinky Casio WSD-F30, ktoré ponúkajú vydarený dizajn a vylepšenú výdrž batérie.

IFA 2018 sa nesie v znamení množstva nových inteligentných hodiniek. Medzi ne určite patrí aj novinka od Casio. Hodinky patria do série Pro Trek Smart Outdoor Watch a ich devízou je odolnosť voči pádom či nárazom a tiež športový dizajn. Casio WSD-F30 sú tiež vode-odolné až do hĺbky 50 metrov a zvládnu teploty až do -10 stupňov Celzia.

ZDROJ | Casio

Pozrite siCasio ohlásilo dostupnejšie smart hodinky do prírody

Ciferník hodiniek má priemer 39 mm a oproti predchodcovi, WSD-F20, majú nové hodinky menší rámik. Hodinky sú samozrejme nabité množstvom senzorov vrátane merača atmosférického tlaku, výšky, GPS či snímača srdcového tepu.

Displej hodiniek má dve vrstvy, ktoré umožnia zobrazovať detaily vo väčšom alebo menšom rozlíšení. Rozlíšenie farebného OLED displeja je 390 x 390 pixelov, no hodinky ponúkajú aj režim s monochromatickým LCD displejom, ktorý je šetrnejší k batérii.

Hodinky lákajú tiež na zvýšenú výdrž batérie z jeden a pol dňa na tri dni v rámci tzv. Extend Mode, ktorý limituje prístup iba na offline mapy a senzorové dáta. Pokiaľ budete využívať iba senzorové dáta a ukazovanie času v monochromatickom móde, hodinky sľubujú výdrž až jeden mesiac.

ZDROJ | Casio

Pozrite siCasio GPR B-1000 hodinky sa napájajú cez solárny panel

Operačný systém hodiniek je Wear OS, takže k dispozícii budú stiahnuteľné aplikácie z Google. Výhodou hodiniek je, že fungujú bez ohľadu nato, či máte pri sebe smartfón.

Hodinky budú dostupné v oranžovom, modrom a čiernom farebnom spracovaní za relatívne vysokú cenu 549 dolárov. Dátum vydania je plánovaný na koniec januára 2019. Čo na tieto parádne hodinky poviete?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojThe Verge,Engadget

Komentáre k článku