Reklama

Casio GPR B-1000 hodinky sa napájajú cez solárny panel

Zdroj | Casio
Michal Spiegel
Zdroj | Casio
Zdroj | Casio

Casio hodinky zo série G-Shock majú nový prírastok v podobe inovatívnych Casio GPR B-1000, ktoré okrem GPS technológie ponúkajú solárne napájanie.

Nielen Garmin predstavil na výstave CES 2018 nové hodinky. Casio rozšírilo svoju sériu G-Shock Rangeman.
Hodinky sľubujú navigáciu pomocou GPS signálu až po dobu 33 hodín na jedno nabitie. Ak vám ani toto nestačí, prítomný solárny panel zabezpečí, že GPS bude fungovať o niečo dlhšie.

Solárne napájanie sa stará aj o zobrazovanie základných informácií o čase či dátume. Pri vysokej aktivite hodiniek sľubujú výdrž 20 hodín.

Zdroj | Casio
Zdroj | Casio

Pozrite si

Garmin Forerunner 645 Music – konečne hodinky od Garminu s prehrávačom hudby

Výrobca píše, že 4 hodiny nabíjania na slnku umožní hodinkám fungovať hodinu v GPS režime. Na nabíjanie však slúži aj klasická bezdrôtová nabíjačka, ktorú dostanete k hodinkám. Zadnú časť hodiniek Casio GPR B-1000 tvorí keramické telo kvôli bezdrôtovému nabíjaniu.

Hodinky zvládnu až -20 stupňov Celzia a sú vodotesné do hĺbky 200 metrov. Z ostatných použitých materiálov, na hodinkách nájdeme uhlíkové vlákna, ktoré tvoria remienok a zafírové sklíčko displeja.

Pozrite si

Matrix PowerWatch X – inteligentné hodinky napájané ľudským teplom

Nechýba zabudovaný Bluetooth pre prepojenie so smartfón aplikáciou G-SHOCK Connected app, v ktorej si môžete pozrieť informácie o prejdenej vzdialenosti či mapách.

Z ostatných funkcií, hodinky ponúkajú barometer, výškomer, kompas, teplomer, svetový čas, stopky, časovač, budík, informácie o stave mesiaca či nastavenie východu a západu slnka.

Na trhu sú tieto unikátne hodinky objavia už v priebehu apríla za cenu 800 dolárov. Napriek vysokej cene ponúkajú originálne funkcie a štýlový survival dizajn. Hodinky Casio GPR B-1000 budú k dispozícií v dvoch farebných spracovaniach – čierna a kaki.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.