Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canon PowerShot G9 X Mark II je malý, ale ešte výkonnejší

Canon PowerShot G9 X Mark II je malý, ale ešte výkonnejší
Zdroj | Canon
Števo Porubský
Canon PowerShot G9 X Mark II je malý, ale ešte výkonnejší
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Japonský Canon na CES 2017 predstavil nástupcu malého kompaktu G9 X z roku 2015, ktorý zaujal malými rozmermi, ale pomerne bohatou výbavou. Výrobca zobral jeho malé telo a napratal doň hardvér z vyššieho a len nedávno predstaveného modelu G7 X Mark II. Výsledkom je malé delo nielen pre profesionálov.

Zdroj | Canon
Pozrite si

Canon má nové delo v kompaktnom tele

Canon však nezobral z modelu G7 X Mark II všetko. V novom modeli PowerShot G9 X Mark II ale nájdeme prakticky rovnaký 1″ BSI CMOS snímač s rozlíšením 20,1 Mpx. Sekunduje mu procesor DIGIC 7, vďaka ktorému dokáže snímať rýchlosťou do 8,2 fps v plnom rozlíšení.

Citlivosť snímača je prakticky rovnaká. Začína na ISO 125 a končí na ISO 12 800 resp. ISO 25 600 v rozšírenom režime.

Zdroj | Canon

Snímač je uložený za vcelku svetelným objektívom (f/2 – f/4,9) s rozsahom 28 – 84 mm čo predstavuje 3-násobné priblíženie. Objektív je pritom stabilizovaný a využíva novú technológiu dual sensing. Vďaka nej je vraj schopný korigovať chvenie do 3,5 EV.

 

Zdroj | Canon

Video je však možné natáčať iba vo Full HD rozlíšení do 60 fps. Počas natáčania je možné využívať dynamickú stabilizáciu obrazu – kombinácia optickej a digitálnej stabilizácie. Amatérskych filmárov poteší prítomnosť časozberných videí.

Samozrejmosťou sú PASM režimy, plná automatika či niekoľko efektov.

Zdroj | Canon

Displej je stále pevne zabudovaný do tela. Má 3-palcovú uhlopriečku a VGA rozlíšenie. Displej je dotykový, takže niektoré funkcie je možné ovládať aj rýchlejšie.

Zdroj | Canon

Vo výbave nechýba ani Wi-Fi modul a NFC čip pre rýchlejšie párovanie so smartfónom či tabletom. Prekvapením je prítomnosť Bluetooth modulu, ktorý zabezpečuje neustále pripojenie k smartfónu.

Na rozdiel od modelu G7 X Mark II, novinka je o 1/4 menšia (98 x 58 x 31 mm) a váži príjemných 206 gramov. Batéria NB-13L má byť schopná vytvoriť 235 záberov (podľa CIPA). Dobíja sa aj cez USB port (otázne akého typu).

Cenu ani dostupnosť výrobca neprezradil.

 

Zdroj