Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canon PowerShot G9 X je malý, ale poriadne výkonný

Canon PowerShot G9 X je malý, ale poriadne výkonný
Zdroj | Canon
Števo Porubský
Canon PowerShot G9 X je malý, ale poriadne výkonný
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Canon predstavil svoj najnovší prémiový kompakt s označením PowerShot G9 X. Novinka prináša viacero zaujímavých funkcií. V tele s rozmermi len 98 x 57,9 x 30,8 mm a s hmotnosťou 209 gramov je ukrytý 1″ BSI CMOS snímač s rozlíšením 20,2 Mpx. Ostrenie je pomocou fázovej detekcie, má 31 bodov a je možné ostriť aj dotykom na displej. Citlivosť snímača dosahuje hodnoty ISO 125 – ISO 12 800 v rozšírenom režime.

Zdroj | Canon

Na chod využíva najnovší DIGIC 6 procesor s iSAPS technológiou, vďaka čomu je schopný kontinuálne snímať rýchlosťou do 6 fps v plnom rozlíšení, resp. 4,3 fps aj s AF. Objektív z vlastnej dielne ponúka 3x optický zoom, konkrétnejšie 28 – 84 mm pri f/2.0-f/4,9. Je z 8 členov v 6 skupinách a má aj 2+1 asférické šošovky. Objektív je pritom stabilizovaný.

Pozrite si

Canon PowerShot G3 X má 25x zoom a veľký snímač, Ultra HD video chýba

Zdroj | Canon

Stabilizácia, no až 5-osá je využívaná hlavne pri videu. To je možné natáčať vo Full HD rozlíšení pri 24, 25, 30, 50 alebo 60 fps do 30 minút v MP4 formáte. Marketingové Ultra HD video chýba. Dostatok miesta zabezpečí SDXC karta.

https://www.youtube.com/watch?v=VDnKasPdQ50

Canon PowerShot G9 X má 3″ LCD displej s rozlíšením 720 x 480 px a je dotykový. Mnohé nastavenia tak urobíte jednoduchšie a rýchlejšie priamo na displeji. Nechýba mu tiež množstvo režimov, vrátane PASM režimov, efektov a scénických režimov.

Zdroj | Canon

Poteší tiež 14-bit RAW, Wi-Fi modul s NFC pre rýchle spárovanie s smart zariadením (tleefón, tablet, PC), ale aj možnosť nabíjania 1 250 mAh batérie z externej batérie, prípadne počítača. To, či má novinka microUSB port nevieme, čo výrobca myslí pod DIGITAL Connector je otázne. Cena novinky zatiaľ nie je oficiálna, predbežne môžeme počítať so sumou okolo 550 €. V predaji bude v dvoch farebných variantoch.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ThiMJKQVUwA

 

https://www.youtube.com/watch?v=xqWsF2Cmxak

 

https://www.youtube.com/watch?v=tsNDw_9d_rA

Zdroj