Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canon EOS-1D X Mark II - profi zrkadlovka s Ultra HD videom

Canon EOS-1D X Mark II - profi zrkadlovka s Ultra HD videom
Zdroj | Canon
Števo Porubský
Canon EOS-1D X Mark II - profi zrkadlovka s Ultra HD videom
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Spoločnosť Canon dnes predstavila očakávaného konkurenta pre japonský Nikon D5. Nový Canon EOS-1D X Mark II je novou vlajkovou loďou medzi digitálnymi jednookými zrkadlovkami spoločnosti.

Model EOS-1D X Mark II bol vraj vyvinutý s ohľadom na odozvu od komunity fotografov používajúcich EOS-1D X. Novinka ponúka nový 20,2 Mpx full-frame CMOS snímač s ISO 100 až ISO 51200 s možnosťou rozšírenia od ISO 50 až do ISO 409 600.

Poteší aj nový vylepšený Dual Pixel CMOS AF, 61-bodový autofókus so 41 zaostrovacími bodmi krížového typu. Po prvý raz pri fotografovaní s vybranými nadstavcami a teleobjektívmi ponúka nový systém AF podporu aj pre AF pri f/8 so všetkými 61 bodmi.

Zdroj | Canon

Okrem nastavení ako EOS iTR a AF Case EOS-1D X Mk II prináša aj novú technológiu AI Servo AF III+, ktorá má zvyšovať citlivosť pri sledovaní scén, v ktorých dochádza k náhlemu pohybu objektov, napríklad zvierat rýchlo sa pohybujúcich v prírode.

So systémom AF úzko spolupracuje nový merací snímač 360k RGB+IR. Technológia detekcie blikania – Flicker Detection, má zas zaručiť konzistentné výsledky pri umelom osvetlení – napríklad pri halových športových podujatiach.

Zdroj | Canon

Vo vnútri vode a prachu odolného tela je aj nový procesor DIGIC 6+ a pre istotu hneď dvakrát. Prepracovaná je aj konštrukcia zrkadla, ktorá využíva nový mechanizmus pohonu na podporu vysokorýchlostného snímania s minimálnymi vibráciami a minimálnym hlukom.

Aj vďaka tomu dokáže 1D X Mark II fotografovať rýchlosťou 14 snímok za sekundu v režime AF/AE tracking do formátu RAW alebo do 16 fps bez automatického zaostrovania.

 

Zdroj | Canon

Novému EOS-1D X Mark II sa potešia aj filmári. Umožňuje totiž snímať v režime 4K (4 096 x 2 160 px) rozličnými snímkovacími rýchlosťami až do 60 fps. Samozrejmosťou je Full HD video až do rýchlosti 120 fps.

Na ukladanie množstva dát používa novú pamäťovú kartu CFast 2.0 a tak nie je pre novinku problém  ukladať neobmedzený počet snímok vo formáte JPEG alebo do 170 snímok vo formáte RAW v jednej sekvencii.

Zdroj | Canon

Inteligentný hľadáčik II ponúka približne 100% zorné pole, 0,76x zväčšenie a elektronické prekrytie informáciami o snímaní znamená, že už nikdy nebude potrebné oddialiť oko od hľadáčika. Zadný displej má uhlopriečku 3,2″, rozlíšenie 900 x 600 px a je navyše dotykový. To sa hodí aj pri natáčaní videa alebo fotení v Live View režime.

Vstavaný modul GPS zaznamenáva miesta fotografovania do dát EXIF. Sieťové rozhranie Ethernet LAN a USB 3.0 port zas poskytujú možnosť voľby zdieľania snímok – prostredníctvom FTP alebo priamo do počítača. Dokúpiť si môžete aj nový bezdrôtový vysielač WFT-E8, ktorý podporuje aj štandard 802.11ac (5 GHz).

Zdroj | Canon

Telo má rozmery 158 x 167,6 x 82,6 mm, hmotnosť dosahuje 1 340 gramov. Nová batéria LP-E19 s neznámou kapacitou má podľa výrobcu zvládnuť 1 200 fotografií.

Kompletné technické parametre nájdete na webe Canonu. Canon EOS-1D X Mark II bude v predaji koncom apríla za 6 399 € (telo).

Zdroj