Reklama

Čakali ste od DJI nový dron? Ale kdeže! Ukázal nový motor aj e-bike

Zdroj | DJI
Michal Sobek
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

Spoločnosť DJI, ktorú poznáme hlavne ako výrobcu dronov alebo akčných kamier, predstavila niečo, čo sme rozhodne neočakávali. Púšťa sa totiž naplno do segmentu e-bikov.

Pri tejto príležitosti sme sa dočkali aj odhalenia novej poznačky s názvom Ampflow. Práve tá by mala produkovať kvalitné horské e-biky, ktoré budú poháňané práve novým systémom od DJI.

Zdroj | DJI
Obsah pokračuje pod reklamou

Poďme sa ale najskôr pozrieť práve na elektrický pohon, ktorý sa nazýva DJI Avinox Drive System. Ten obsahuje samotný motor, batériu, 2-palcový dotykový OLED displej, ovládače a nabíjačku.

Batéria má kapacitu 600 Wh a váži 2,9 kilogramu. K dispozícii je aj kapacita 800 Wh a nabíjačka s výkonom 500 W, čo znamená, že z 0 na 75 % sa dostanete za 1,5 hodiny.

Pozrite si

Garmin Edge 1050 je kvalitný cyklopočítač, s ktorým dokonca aj zaplatíte!

Motor má výkon 850 W, ale v Boost móde dokáže vyprodukovať až 1 000 W. V Európe sa však nominálny výkon bude držať na legislatívne schválenej hodnote 250 W. K tomu sa pridáva krútiaci moment na úrovni 105 Nm, v prípade potreby to bude až 120 Nm.

Ovládanie prebieha už cez spomínaný OLED displej, ale k dispozícii je aj mobilná aplikácia Avinox. Tam získate prístup k celej palete inteligentných funkcií, vrátane zabezpečenia, nahrávania a zdieľania nameraných údajov, asistencie pri nastavovaní parametrov alebo kontroly stavu v reálnom čase. Nechýba zabudovaná LTE konektivita.

Zdroj | DJI

V e-biku Amflow PL toho vieme skutočne len minimum, jeho najväčšou výhodou je rám z uhlíkových vlákien, pričom celková hmotnosť je príjemných 19,2 kilogramu. Vpredu je 29-palcové koleso, vzadu 27,5-palcové koleso.

Ďalšie špecifikácie DJI odhalí určite v najbližšom čase. Cena vybavenejšej verzie má byť totiž až 10 000 dolárov, čo je na novinku skutočne odvážna čiastka. Uvidíme, či sa modely dostanú aj na slovenský trh.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.