Cadillac InnerSpace: Takto vyzerá luxus budúcnosti

ZDROJ | Cadillac

Automobilka Cadillac oživila myšlienku svojho konceptu InnerSpace. Prezentuje, ako by malo v budúcnosti vyzerať luxusné kupé, ktoré by bolo plne autonómne.

Pozrite siTesla vraj na Slovensku postaví Gigafactory pre Cybertruck a Roadster

Tento koncept bol prezentovaný na výstave CES 2022 v Las Vegas. Dizajn je subjektívnou záležitosťou, ale podľa nás vyzerá uhladene a moderne. Určite tu nenájdete žiadne ostré a agresívne tvary. Motor sa nachádza až vzadu, preto je predná kapota skutočne krátka. Takto podľa Cadillacu vyzerá luxusné kupé budúcnosti.

ZDROJ | Cadillac

Koncept má len dvojicu dverí, ktoré sa otvárajú spolu s dlhou sklenenou strechou. Tá sa vyklopí smerom nahor. Sedadlá sú pri nastupovaní nasmerované smerom von. Obsahujú tiež vysúvacie opory na nohy alebo poslúžia ako ďalší úložný priestor.

Interiér je ladený do ultra-moderného štýlu. Vyniká v ňom Obrovská LED obrazovka, ktorá je po rohoch navyše zahnutá. Tento displej je v mieste čelného skla. To však absolútne nevadí, keďže koncept InnerSpace má byť plne autonómny.

ZDROJ | Cadillac

Cadillac hovorí, že obrazovka môže poskytnúť zobrazenie rozšírenej reality alebo si na nej zobrazíte filmy a hry. Je logické, že aj volant by ste tu hľadali márne. Auto sa o všetko postará za vás.

Vďaka bezdrôtovému systému správy batérie, ktorý vyvíja General Motors, môžu byť batérie rozmiestnené oddelene od seba v rôznych častiach auta, namiesto toho, aby boli všetky natlačené v podlahe. O výkone a podobných parametroch sme sa nedozvedeli nič. Išlo skôr o prezentáciu dizajnu.

ZDROJ | Cadillac

Pozrite siCadillac LYRIQ ponúkne 100 kWh batériu a pomerne nízku cenu

Výroba tohto konceptu sa zatiaľ neplánuje. Nie je však vylúčené, že v budúcnosti sa dočkáme luxusného kupé, ktorý bude brať hlavnú inšpiráciu z modelu InnerSpace.

ZdrojCadillac

Komentáre k článku