Reklama

Byton M-Byte - plne elektrické SUV s 48-palcovým displejom za super cenu

Zdroj | Byton
Števo Porubský
Zdroj | Byton
Zdroj | Byton

Čínska automobilka Byton sa počas autosalónu IAA 2019 vo Frankfurte prezentovala svojim už dávno predstaveným elektromobil, obrovským SUV na čisto elektrický pohon. Byton M-Byte mal však vo Frankfurte oficiálnu premiéru ako sériovo vyrábaného vozidla.

Byton sa s novinkou prišiel pochváliť po minuloročnom predstavení na CES 2018 a jeho opätovnom ukázaní na CES 2019 v Las Vegas. Z konceptu sa však stalo vozidlo, ktoré ide do sériovej výroby. Vrátane jeho obrieho až 48-palcového displeja pred vodičom a spolujazdcom. Keďže ide o obra, Byton ho ošetril špeciálnou vrstvou, ktorá zabráni roztriešteniu skla v prípade nehody.

Zdroj | Byton

Okrem neho je však displej aj na volante. Má 7 palcov a zobrazuje základné prvky infotainmentu. Tretí displej je možné nájsť na stredovom tuneli, pomocou neho sa zas ovládajú funkcie vozidla. Ďalšie displeje sú na predných sedačkách pre posádku vzadu. Byton jednoducho miluje displeje…

Pozrite si

BYTON sa chystá vyrábať svoj opulentný elektromobil, pridal mu ďalší displej

Po dizajnovej stránke sa oproti konceptu takmer nezmenil. Plusom má byť viacero bezpečnostných systémov.

Byton konečne predstavil aj pohonné ústrojenstvo. V predaji bude s jedným, alebo dvojicou motorov. V prípade nižšej verzie bude 272-koňový elektromotor osadený na zadnej náprave a 72 kWh batéria mu umožní do 360 km dojazdu.

Zdroj | Byton

V prípade vyššej verzie budú elektromotory na oboch nápravách s celkovým výkonom 408 koní. V tomto prípade budú dopované 95 kWh batériou s dojazdom 435 km. V oboch prípadoch podľa metodiky WLTP.

Plusom je aj celkom rýchle nabíjanie. S jednosmerným prúdom bude možné batérie nabíjať výkonom 150 kW, v prípade obojsmerného prúdu (domáce nabíjačky) do 22 kW. V prípade prvej možnosti sa na 80% kapacity dostanete za niečo vyše polhodinu.

Zdroj | Byton

Byton M-Byte má prísť na domáci trh v polovicu budúceho roka, no už teraz naň automobilka zbiera zákazníkov. Hlavne v domácej Číne, ale aj po celom svete. Predobjednávky začali už dnes. Cena základnej verzie má byť viac ako príjemných 45 000 €, hoci aj bez dane. S daňou na Slovensku je to okolo 54 tisíc €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.