Reklama

BYTON sa chystá vyrábať svoj opulentný elektromobil, pridal mu ďalší displej

Zdroj | BYTON
Števo Porubský
Zdroj | BYTON
Zdroj | BYTON

Čínska automobilka BYTON, ktorá pred rokom predstavila svoj prvý elektromobil, SUV s až 49″ displejom pred vodičom. Automobilka teraz prichádza s finálnejšou verziu svojho SUV M-Byte. Pre istotu mu pridala ďalší displej.

Pozrite si

BYTON je najkrajšie a technologicky najvybavenejšie elektrické SUV sveta

Zdroj | BYTON

Ak ste si mysleli, že Tesla Model 3 má veľký displej, tak to ste ešte nevideli interiér chystaného SUV od čínskeho BYTONu. Na rozdiel od minuloročného konceptu na tohtoročnom CESe automobilka ukázala reálnejšiu verziu toho, ako by mohol vyzerať interiér.

Zdroj | BYTON

Kým predošlá verzia mala dva displeje – jeden 7″ na volante a jeden na prístrojovom paneli s upravenou uhlopriečkou, novší dizajn prichádza s trojicou displejov. Jeden 8″ navyše pribudol v centrálnej konzole.

Zdroj | BYTON

Displej má byť dotykový a bude určený na ovládanie infotainment systému automobilu. Na to má slúžiť aj ovládanie gestami či dokonca pomocou spárovaných smartfónov, na ktoré je v každých dverách dock. Ovládať vybrané funkcie bude možné aj pomocou hlasu vďaka podpore Amazon Alexa.

BYTON chystá automobil pre plnú autonómiu a potom sa obrí displej v prednej časti cestovateľom určite hodí. Po novom má 48″ (121 cm). Dovtedy sa bude stále vynárať otázka, či je toto vôbec potrebné. Vyrobiť tak veľký displej so zakrivením nie je jednoduché a ani lacné.

Zdroj | BYTON

BYTON M-Byte by sa mal dočkať finálnej podoby v polovici tohto roka, do konca roka sa má už potom vyrábať. Zatiaľ však o novinke mnohé nevieme.

Napríklad aké motory sa budú starať o pohon, akú kapacitu a dojazd bude ponúkať batéria, čo všetko bude súčasťou výbavy, akými asistenčnými systémami bude M-Byte disponovať…

Až na pár informácií o celkom nepotrebných veciach nevieme nič. Snáď aspoň predstavený dizajn si M-Byte zachová až do výroby.

Zdroj | BYTON

Najväčším prekvapením je ohlásená cena – 45 000 dolárov. Nech je to aj cena bez amerických daní, no sme zvedaví, ako BYTON dokáže vyrobiť auto s takýmto vzhľadom a aspoň akou-takou výbavou za túto cenu.

Na rovnakej platforme automobilka chystá aj model K-Byte, plne elektrický sedan s podobnou výbavou.

Zdroj | BYTON
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.